Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ezzel a szörnyű...

Mit csináljak ezzel a szörnyű gondolattal?

Figyelt kérdés
Tegnap a munkahelyemen beszélgettem egy kollegámmal. Miutan elbúcsúztunk, jött egy olyan pánik hogy ugye nem öltem meg..pedig már azóta lájkolt egy dolgot a facebookon meg láttam hogy elérhetö volt. Ráirjak hogy van , mert nem akarom hogy azt érezze hogy nyomulok. De ha tegnap találkoztunk és a mai dolgomat lájkolta be akkor tuti nincs semmi baja.
2018. júl. 26. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjél el vele orvoshoz, és ezt komolyan mondom.
2018. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy fondendoszkóp és egy tüdősóhajttatás aligha oldaná meg, de ha rámeditálsz, ha megkérdezed magadtól, mi ez? akkor lehet, hogy előrébb jutsz.
2018. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
En ebbol valamiert egy szot se ertek... most mi van? Nem olted meg? Lajkolt?
2018. júl. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Megakartad ölni mert nem lájkolt téged?
2018. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha azóta is aktív a Facebookon, akkor valszeg nem ölted meg. (Most már csak azt kell kinyomoznod, hogy esetleg nem keféltetek-e egy orbitálisat...) :D
2018. júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Valaki ért belőle valamit? Szerintem ezt részegen írta ki a kérdező... :D
2018. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdezőnek komoly pszichés problémája lehet, amelynek egyik megnyilvánulása a szorongás, kényszergondolat.
2018. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez kenyszergondolat. Pszichiater es pszichologus kell.
2018. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kenyszergondolat. Az elso verzioban elmesz pszichiaterhez/pszichologushoz, ahol gyogyszereket kapsz es jo esellyel pszichoterapiara kuldenek. Ha otthon, magadban akarod elintezni (amit valoszinubbnek tartok), akkor az nehezebb feladat lesz, de nem lehetetlen. Majdnem egy evig voltam kenyszerbeteg, es meg ma is van "utoszele", de kordaban tarthato. En azt javasolnam, hogy ne elnyomni probald magadban, mert az hatalmas feszultseget szul majd benned, es azt hiszed, kvazi megorultel. Fogadd el ezt a gondolatod, fogadd el, hogy beloled jon, es ez is te vagy, ne akarj tole megszabadulni. Biztos hogy van egy pozitivabb "benso hangod", ami ilyenkor azt mondja, hogy "dehogy oltem meg, ez nem normalis". Ezzel probald a rossz gondolatnak megmagyarazni, hogy miert nem tetted, te normalis vagy, nem lennel kepes embert olni, es probalj szep kepeket vetiteni magad ele, meditalni, sportolni, egeszsegesen enni, tobb idot tolteni a csaladoddal, barataiddal; ha erosebb az idegrendszered, akkor itt beiri kulcsszonak a "kenyszergondolatok/kenyszerbetegseg"-szavakat, es mas, hasonlo helyzetben levo emberekkel osszebaratkozni. Viszont ha egy heten belul nem mulik el, mindenkepp fordulj pszichiaterhez, nyugi, nem dug zartosztalyra, de ez az allapot igen meg tudja keseriteni az ember eletet, hosszutavon is...
2018. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én is kényszerbeteg vagyok, ezért áttudom érezni a helyzetet. Mindenképpen tanácsos lenne egy szakembert felkeresned...
2018. júl. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!