Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az én hibám lenne? Miért nem...

Az én hibám lenne? Miért nem múlnak el szörnyű emlékek, a gondolatok?

Figyelt kérdés

A történet tömören:

Amióta csak az eszemet tudom, a szüleimnek gyakran el járt a keze, mindig kiabáltak...hogy nem vagyok elég jó, nem ilyen gyereket akartak, igazából nem is akartak és bárcsak inkább kutyát vettek volna helyettem.

Van egy bátyám aki 5 évvel idősebb nálam. 11 éves koromban kb egy évig megvert ha nem néztem ahogy maszturbál/ fogtam meg...

Egyedül éreztem magam nagyon évekig, aztán középiskolában az egyik tanárommal jóban lettünk, sokat beszélgettünk, úgy éreztem hogy fontos vagyok neki és ez jó volt. Aztán szépén lassan egyre többet ölelgetett, csókolgatta a nyakamat, és ha rossz kedvem volt olyanokat mondott hogy egy jo d*gás kéne nekem.. .nagyon kellemetlennek és természetellenesnek éreztem azt ahogy velem viselkedett de nem mertem nemet mondani, hátha akkor nem beszélünk tobbet,hátha akkor neki sem fogok kelleni.

4 éve megszakadt vele a kapcsolat, mert külföldre költözött.

Állandóan 0-24ben az jár a fejemben hogy miért nem mondtam nemet, hiszen 15 evesen lehett volna ennyi eszem. Úgy érzem, hogy az én hibám hogy a szüleim, aztán a tanárom is bántottak. Rengetegszer villannak be a képek, olyankor sírnom kell,feszült leszek, törni zúzni akarok, szörnyű érzés. Évek óta, de pár hete sokkal roszabb lett...


Meg akarom ölni magam....


20/N



2018. ápr. 20. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyi sérelmet hordozol magadban, akkor miért magadat okolod és nem azokat, akik ezt tették veled? Senkit ne akarj bántani, legfőképp magadat ne. Nyilvánvalóan egy pszichiáterre van szükséged.
2018. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ne akard magad megölni,te is értékes ember vagy :) Inkább pszichológushoz menj,pszichiáter csak gyógyszert ír (tapasztalat,pszichiátrián melózom). Ha pszichológushoz nem is akarsz menni,keres valakit aki meghallgat,akinek kibeszélheted ezeket a rossz dolgokat.Akár nekem is leírhatód,bár én hamarosan megyek dolgozni.De pszichiáterhez tényleg ne menj,amikor elhagyott a barátnőm én insomniás voltam,csak gyógyszert kaptam volna,te is azt kapnál,közben csak megértésre lenne szükséged.
2018. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibád, nem te váltottad ki ezeket. Ha hirtelen kerül az ember döntéshelyzetbe, olykor utolag jut eszébe, mi lett volna a legjobb a döntés.
2018. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emlékekhez tartozó érzelmek szakszerű terápiával megváltoztathatóak.

https://www.youtube.com/watch?v=RX-4HASvEYM

2018. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha van kedved beszélgettni írj privátban.És is sokminedenen keresztül mentem.Bántalmazott gyerek voltam!

25/N

2018. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmikeppen sem a te hibad!! 15 evesen is még gyerek voltal! A felnottek hibaja, mert nem figyeltek oda es bantottak. Egy jo pszichologust keress, hogy a kesobbi eveidet ne mergezze meg ez az egesz. Tb alapon is vannak. Es mondj el mindent, azt is hogy meg akarsz halni. Segiteni fognak!
2018. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Voltál már pszichológusnál? Ha nem, akkor sos-ben kérj időpontot.

Felhívhatod a NANE segélyvonalát is, ők biztos tudnak segíteni szakember ajánlásával, beszélgetéssel.

[link]

De ha nem csinálsz semmit, akkor nem fog változni a helyzeted. A régi dolgokért NEM te vagy a felelős, mint már többen is írták.

Viszont a jelenedért és a jövődért igen. Úgyhogy lépj.

2018. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
50%
Ha sírnod kell: sírj. Sokat, hangosan, csendben, ordítva... ahogy jól esik. Sírj és sírj! Senki a világon nem tilthatja meg neked, hogy elsirasd a gyermekkorod, amit mások virágjában eltiportak! Igenis sirasd meg! És ordíts és kiabálj és tombolj! Miért lenne ez beteges? Miért lenne természetellenes? A beteges és természetellenes az volt, amit a szüleid, testvéreid, tanárod tettek veled! Igenis jogod van sírni és tombolni! Ne fojtsd el! Ne öld meg magad! Miért érdemelnél Te büntest mások bűnéért?! Azért se! Csakaazért se! Neked fájdalmat okoztak, tőled elvettek valamit, hát kiabálj és sírj és tombolj! Sirasd meg azt a kislányt, akit bántottak, akit megkínoztak. Ez az, ami nagyon is természetes, ez az egyetlen, ami természetes! Nyugodtan menj el valakihez, akinek beszélhetsz ezekről a dolgokról! Neked SEMMIT nem kell szégyellned! Nekik viszont jobb lenne, ha malomkereket kötnének a nyakukba, mert aki egyet is megbotránkoztat ezek közül a kicsinyek közül, annak még az is jobb lenne! Ne add fel soha, te szép vagy és jó vagy, és Neked élned kell, mert Neked az élet még tartozik nagyon sok mindennel!
2018. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A sok ,,ne öld meg magad" szerintem nem olyan hatékony módszer, hogy lebeszéljenek róla... remélem, még nem túl késő. 19 éves fiú vagyok, nem pont ilyen volt az életutam, de én is meg akartam halni, tehát, ha részleteiben nem is látom át, nem tudok veled azonosulni és nem segíthetek rögtön cipelni a terhet, mégis megértem azt, amit most érzel. Érettségi előtt mentem először orvoshoz, mivel veszélyesnek ítélte a helyzetet, szinte rögtön kórházba kellett mennem. Kételkedtem, de tudtam, hogy segítségre van szükségem, nagyjából bármilyenre. Sokat tudtam meg magamról, sokat bőgtem, igaz azt csendesen, de ha valakivel beszélsz, az szinte észrevétlenül változtat meg téged, tényleg segít. Ezért kérlek, hogy ha nem is velem, de valakivel, aki itt, vagy máshol felajánlja, hogy segít neked ebben, beszélj vele! Orvoshoz is mehetsz, egy egyszerű háziorvos is megmondja, hol van legközelebb egy pszichiátriai gondozó, az ingyenes, nem kötelező a gyógyszer és el fognak mondani pár lehetőséget. És szépen kérlek, ha bármiben tudtam segíteni, vagy egyáltalán még egyben vagy, akkor írj valamit ide, annyi is elég, hogy ,,jelen" csak tudjuk, hogy még itt vagy és eljutnak hozzád az üzenetek.
2018. máj. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
És még valami... Ez minden, csak nem a te hibád. Ha most még adsz egy kis esélyt az életnek, akkor rendbehozható a dolog, jobban lehetsz, csak egy kis segítség kell, bátran, és sok sikert :D
2018. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!