Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság megoldás?

Az öngyilkosság megoldás?

Figyelt kérdés

Nem bírom már

Utálom ahogy kinézek emiatt elkezdtem edzeni, ma feladtam, mert a lábaim egyszerűen nem bírják

Utálom, hogy mindent feladok, mégsem tudok változtatni

Egy kövér disznónak érzem magam aki semmire sem képes

Úgy érzem, hogy nem tartozom sehova sem, az iskolában senki se foglalkozott velem, az egyetlen barátom is sokszor levegőnek néz, persze nem direkt, csak ha mondani szeretnék neki valamit és közben mással beszél olyan, mintha nem is hallana, ha elkezdtem valakihez beszélni úgy csinált, mintha nem is léteznék emiatt ezt is érzem

A nyári szünet erre rátesz mégegy lapáttal, mivel egész nap csak bent ülök a szobámban, mamám folyton basztat, hogy egyek, mivel napi 2-300 kalórián élek, viszont ma ez felment 1200-300-ra ami miatt olyan hasam lett, mint egy terhes nőnek és úgy érzem magam, mint valami jóllakott ovis, miközben utálom ezt az érzést

Mentális betegségeim is vannak amik rátesznek erre még egy lapáttal, mint például a bipoláris zavarom, a depresszióm, a hatalmas önutálatom, emiatt lett a táplálkozási zavarom is amiből kifolyólag hétfőn is 600 kalóriát vittem be, majd utána több, mint 2 órán keresztül edzettem, hogy ledolgozzam és a végén már -300 körül jártam amire büszke is voltam

Majd kedden 350 körüli volt a kalória bevitelem amihez megint edzettem így lett 200 alatt egy kicsivel

És mint említettem ma felment ez 1200-300-ra amit megint leakartam dolgozni, viszont a lábaim már nem bírták emiatt most olyan 1000-100-nál tartok

Legszívesebben nem is foglalkoznék ezzel, viszont mint említettem hatalmas az önutálatom ami ezt nem engedi

A depresszióval lassan 2 éve és a többivel lassan pedig 1 éve szenvedek, viszont már nem bírom

Nem akarok önző se lenni, hogy a családomat itthagyjam, viszont beszélni se merek nekik erről

Még ez tart bennem valamit, hogy őket nem akarom ezzel terhelni, de már nem bírom

Persze vannak álmaim, de ezek mellett nem érzem úgy, hogy képes lennék megvalósítani őket

És szerintem a világ is jobb hely lenne nélkülem, hisz csak mások friss levegőjét szívom, miközben nem csinálok semmit, ma például teletömtem magam, miközben mások éheznek és emiatt is olyan rossz érzésem van

Esetleg ha beszélnék velük erről, vagy ha a közeli barátomnak elmondanám akkor jobb lenne? Vagy ha talán gyógyszereket is kiírnának nekem attól jobb lenne?

Vagy valahogy, valamivel, akármivel is jobb lenne?

Bocsánat, ha valamit elírtam, de közben sírtam emiatt nem nagyon látom a kijelzőt

Ha pedig valaki kritizálni szerezne, nyugodtan, az évek alatt hozzászoktam már

Ha valamit nem ért valaki írja meg, elmagyarázom érhetőbben

Előre is köszönöm a válaszokat



2018. júl. 18. 19:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
egy pchihológus kihozna a depressziódból
2018. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Az van, hogy nem szórakozni születtünk a Földre, hanem küzdeni, küszködni. Az emberek többsége küzd, a maradék feladja. A döntés a tiéd. Csak halkan mondom, hogy a rákos kisgyerekek soha nem adják fel, még akkor sem ha már haldokolnak. Talán vegyél példát róluk.
2018. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy régebben vagdostam is magam a stressz levezetése képpen, viszont ma már nem, mégis vannak idők mikor visszatérnék ehhez

Hánytatni is megpróbáltam már magam, viszont az nem ment

És még szorongok is ami anyám és a 'kedves' 'élettársa' miatt alakult ki, hogy nem merek emberékkel kommunikálni

Ez már odáig is elment, hogy a boltban a kinézetre is kedvesnek tűnő eladókhoz sem mertem hozzászólni ezért mindig annak adtam oda a pénzt aki velem volt, hogy ő fizessen

Lényegében ez a 'kedves élettárs' miatt van, mivel még olyan 10 éves korom körül jó erősen pofon vágott, utána még is fenyegetett, hogy el ne merjem mondani apukámnak amiről még mindig nem tud, pedig ha tudná kitekerné a nyakát is

De a lényeg, hogy anyukámat akarta először megpofozni, de eléálltam, hogy 'hagyj már minket békén, elegen van belőled'és erre kaptam én

Később már nyilvános helyen is megfenyegetett, hogy megpofoz mindenki előtt csak azért, mert megmondtam neki, hogy az ő gyerekei nem az enyémek és, hogy nem nekem kéne velük foglalkozni

Amiatt a pofon miatt és a sok agresszív kiállása miatt nem merek ma már hozzászólni az emberekhez

2018. júl. 18. 20:05
 4/18 anonim válasza:
94%

Az öngyilkosság nem megoldás, tudom hogy most ez tűnik a legjobb megoldásnak,de nem az. Ezzel csak megfosztod magad a következő jó dolgoktól. Volt egy ismerősöm aki vagy 5 éve megpróbált öngyilkos lenni (de szerencsére nem sikerült) és azt mondtam hogy amikor majdnem meghalt rájött hogy minden egyes problémát meg tudott volna oldani, és ezután még is oldott. Ma már van egy kisgyereke és egy szerető férje. Járt pszichológushoz és szedett antidepresszánsokat is. Ma már nagyon örül annak hogy nem sikerült a kísérlet.


Bocsi hogy egy kicsit kusza 😯

Ha szeretnél valakivel beszélni nyugodtan írj privátba.

2018. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Beszélj a szüleiddel vagy a barátoddal erről,hisz ezért vannak.Az első válasza ne érdekeljen.Ezeket a kalória beviteleket annyira nem értem,tehát nemtudom,hogy reálisan látod-e a kilóidat vagy sem.Kérd meg a szüleid,hogy vigyenek pszichológushoz,ha engedik ott is nyugodtan ki tudod beszélni magadból ezeket,ha nem engedik akkor ott van a barátod,ha segítőkész találtok együtt rá megoldást.

Menj el sportolni szabadidődben,ússz,az minden izmot megmozgat,vagy edz otthon (felülés,guggolás,fekvő vagy valamilyen gép,ha van) és ettől is jobb lesz.

2018. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan mondd el a családodnak a problémáidat, és menj el pszihológushoz.(NE pszihiáterhez mert az csak gyógyszerekkel töm!) És hidd el a világ nem lenne jobb hely nélküled mert így is szar... Azt írtad: "Utálom, hogy mindent feladok, mégsem tudok változtatni" Hát ezzel a mentalitással ne is akarj változtatni. Ne add fel! Az öngyilkossággal úgysem oldasz meg semmit! Gondolj arra hogy lehet hogy később jobb lesz!
2018. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem megoldás. A korodat nem tudom, de mivel írtál iskoláról is, ezért gondolom még kiskorú vagy. Ha nem egyetemista vagy, mi lenne ha másik városba jelentkeznél egyetemre majd? Akkor nem kéne anyud élettársával élned, ha még vele van. És a barátodnak mondd meg, hogy néha úgy érzed, levegőnek néz. Bár biztos nem így van, csak te látod így. Tudom nehéz elhinni, de lehet a jövőd sokkal de sokkal jobb.
2018. júl. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A testedre pedig vigyázz, gondolj arra, hogy az hordoz téged. Te nem csak a tested vagy, hanem a lelked, és a test az csak egy hordozó tulajdonképpen. Ha így gondolsz rá, talán segíthet. :)

Amúgy a sportolás eleinte nehéz, mert hozzá kell szokni, utána egyre könnyebb. Ja és ne egyél ilyen keveset, mert későbbiekben súlyosabb problémáid lesznek. A kilók olyanok, hogy jönnek mennek, de ha a belső szerveid teszed tönkre azért, mert nem akarsz rendes étkezés, edzés mellett jó formában lenni, hanem éhezteted és hánytatod magad, később nagyon megbánod.

2018. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Akik azt írják, hogy "az csak gyógyszerekkel töm"... Na ebből látszik, hogy nem éltetek még át mentális-lelki poklot. A gyógyszer se kiút, csak feljavítja a hangulatodat valamennyire, de neked kell szocializálódni és változtatni az életeden. Nyugodtan szedj gyógyszert, ha attól jobb, az egy szellemi mankó, amíg meg nem gyógyulsz, bár lehet, hogy soha nem is fogsz. Viszont együtt lehet ezzel élni.
2018. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem elmondhatod a családodnak a problémáidat esetleg a barátodnak is.

Egyébként én is depis voltam mostanában, több minden összejött. Most kicsit látom a fényt az alagút végén de még ehhez idő kell meg hát ha nem az egyik dolog aggaszt, akkor a másik.

Ha gondolod, írj privátot.

2018. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!