Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Delírium tremens milyen...

Delírium tremens milyen mértékű alkoholizmus után jelentkezik? Ehhez azért már jócskán innia kell az illetőnek, a nap minden szakában, vagy kisebb mértékű fogyasztás után is jelentkezhet?

Figyelt kérdés
2018. aug. 2. 17:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Nagy trauma után egy éven keresztül napi szinten ittam rövidet, minden este részeg voltam, elhagytam magam. Most félreraktam az italt 4 napja, elég volt. Keresek munkát, normális életet akarok élni. Viszont hallottam a Delírium tremens-ről és félek attól, hogy jelentkezni fog. Nem hiányzik az ital, nem hiszem, hogy fizikailag függnék tőle, lelki okok miatt ittam. Gondolom ahhoz, hogy ilyen tünetek jelentkezzenek, most is nagyon kellene hogy hiányozzon az ital.
2018. aug. 2. 17:52
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg ha olyasmit érzek, igyak meg egy sört, vagy mi a teendő abban az esetben?
2018. aug. 2. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt neked kell eldöntened.
2018. aug. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
94%

Ahhoz ennél durvábban kellett volna inni.


A delirium tremens lényegében annak a következménye, ha az idegrendszer már a folytonos részegséghez alkalmazkodott normális állapotként, és hirtelen eltűnik a képletből az alkohol. Tehát annál fordul elő, aki már ki sem szokott józanodni rendesen, és már ahhoz is innia kell, hogy „normális” legyen.


Ha „csak” esténként vedeltél, akkor nem kell félni tőle. Aki ilyen veszélyben van, az egyébként nem érzi úgy, hogy „nem hiányzik”, és főleg nem fogja 4 napig normálisan érezni magát.

2018. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lacko17 ***** válasza:

gondolom nem lett bajod akkor végül, de a tömény nagyon gyilkos.

pár év kell csak tömény melett h delírimod lehessen.

persze közbe tönkremnnek a szerveid aztán állíthatod helyre magad ;)

alkohol=idegméreg, sejtméreg. nem kéne...

2019. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!