Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol kezdödik az alkoholizmus?

Hol kezdödik az alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Az interneten számos teszt van erröl, ezek nagy része viszont szerintem elég elméleti és viszonylag idejét múlt is, amelyek alapján kb. az jön ki, hogy ha az ember egyszer berúgott nagyon, forduljon orvoshoz. Engem inkább az érdekelne, ki hol húzza meg a határt: berúgás? Egyedül ivás? Egyedül berúgás? Mindez rendszeresen? Az ivás tagadása? Ilyesmi érdekelne, ki hol látja azt a pontot, amikor valóban függöségröl, betegségröl van szó.

2018. máj. 25. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan érdekel a kérdés akkor szakirodalmat kell olvasnod, nem a GYK műértő közönségétől várnod az egy mondatos megoldásokat.
2018. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az íze érdekel és nem az alkoholtartalma, addig szerintem nincs baj. Az alkohol minden emberre hatással van, ki bevadul, van aki vigyorog, mások rózsaszínben látnak mindent. Ha az a cél, hogy ezt állapotot elérje a lehető legrövidebb idő alatt, én ezt tekintem alkoholizmusnak. Sokan ki se akarnak jönni belőle, kicsit rátöltenek és szinten vannak.
2018. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elsö: jogos, viszont inkább az érdekel, hogy személyesen ki hogy éli meg a mai világban (ahol valljuk be, az alkoholfogyasztás meglehetösen elfogadott bizonyos mértékig), hol van az a pont, ami már nem fér bele.
2018. máj. 25. 18:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholizmus (szerintem) több féle van. Édesapám főiskolát végzett sportos, kedves ember, szereti a környezete. Nem sokat beszél ugyan, így nincs is köztünk olyan jó kapcsolat, és szerintem belül eltörött nála valami már évekkel ezelőtt, amiről nem beszél. Minden nap megiszik 1 vagy két üveg bort tévénézés közben. Nem látszik rajta, meg úgy semmit nem hoz ki belőle, csak nem tud aludni, és hiába mondjuk neki, hogy nem így kellene. Szerintem a maga módján ő is alkoholista, hiszen nem tud meglenni a napi x dl bora nélkül.

Illetve ott van bátyám aki nem iszik, de ha bármi csalódás vagy kudarc éri akkor olyan szinten berúg, hogy nem tud hazajönni a saját lábán, és agresszív is, nem is kicsit. Igaz ez mostanábvan már ritkább, párhavonta, de régebben minden hétvége ilyen volt, nem véletlen nem beszélek már vele. Ő is alkoholista, hiába issza le magát csak havi egyszer a sárga földig. Az én szememben.

2018. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek saját magának van lelkifurdalása, amikor piál, nos ő már alkoholista. Sztem nincsen határ. Én épp ezért kb 20 éve letettem a piát ( és a cigit is egyidejűleg). Azóta nincsen lelkifurdalásom. Soha, semmilyen alkalommal nem élek vele. Ezt idővel minden ismerősöm barátom elfogadta, és eszébe sem jut kínálni.
2018. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem annak már gondjai vannak az alkohollal, aki ha iszik, utána a rabja, értsd nem tud megállni egy italnál, többet akar. az sem jó jel, ha valaki másnap szégyenkezik, bűntudata van, az alkohol ilyen rossz érzéseket vált ki belőle. én alig ittam, alkalmanként is max. 2-3 pohárral/korsóval, de éreztem a lelki hatásokat, nem tudtam nemet mondani, miután lement az első korty, másnap pedig marcangoltam magam, szégyenkeztem, hogy nem tudtam megállni, hogy viselkedtem stb. (aki nincs hozzászokva, annak ilyen kevés mennyiség is érződik). nem azt mondom, hogy én alkoholista voltam, de ha nem tettem volna le végleg az alkoholt, akkor egyenes út vezetett volna az alkoholizmus felé. azt is észrevettem magamon, hogy még ilyen kevés ital is megváltoztatta a viselkedésemet, elég flegma és kibírhatatlan lettem tőle. szerintem aki mentálisan képben van ilyen helyzetekben, aki nem azért iszik (sokszor egyedül), hogy a szorongását csökkentse, hogy jobb legyen tőle, hanem az ital élvezetéért, akinek a társasági ivás a társaságról szól, azzal nincs baj. az egyedül berúgást én már problémásnak nevezném, ha nem egy kis minőségi bort vagy mondjuk whiskyt kóstolgat az ember (vagy kaja után issza), vagy ha valaki minden nap megiszik 2-3 sört, az sem jó, mert rendszeresen issza, megszokja, hiányolja, ha nem iszik.
2018. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első pohárnál kezdődik, amikor már jól esik.

Nem kell ahhoz berúgni, sőt az alattomos, csendes alkoholisták nagyon vigyáznak hogy nehogy látszódjon rajtuk. Próbálják titokban tartani. ők a zugivók.

De van a másik akit nem érdekel hogy kilátja, még büszke is rá hogy ő bizony megissza ami "jár" neki.

Kb ott kezdődik amikor már hiányzik neki, szinte minden gondolata ott jár , hogy már csak ennyi idő , még annyi munkát megcsinálok és ihatok.

De bármelyik féle is , a legtöbb tagadja , titkolja hogy ő aztán nem alkoholista. Mert ő nem fetreng, nem esik össze , ő csak annyit iszik amennyi jól esik.

Meg hát ugye ennyit megérdemel az ember a munka után.

Fel vannak készülve mindenre hogy mit hogyan kell megmagyarázni.

Ma ezért , holnap azért, névnap, ünnepnap, ma én következek mert tegnap ő fizetett. Stb, stb.

2018. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lelkiismeret furdalás nem rossz ötlet...mer aki iszik,az már tudja,hogy nem tud meglenni nélküle...vagyis jogosan bűntudata van...ez egy jo jel...alkoholista az,akinek nincs annyi akarat ereje,hogy ne igyon,akinek az eletebol nagyobb darabot tesz ki az alkohol. Aki nem tud jol lenni ha nincs benne pia.
2018. júl. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon? :-) Mindenki piál...ünnepekkor, szalonnasütéskor, alkalmakkor.....vagy iszol vagy absztinens vagy.


Egyébként a mai közfelfogás szerint aki iszik rendszeresen az alkoholista :-) Ennek finomított verziója a mindennap...aki elborultabb az annak veszi a rendszerességet is pl alkalmakkor - szalonnasütés - nálunk nyáron hetente van - születésnapok, névnapok, ünnepek, alkalmak - Szerintem meg az az alkoholista aki nem azért iszik, hogy jól érezze magát hanem tényleg azért iszik, hogy ne legyen rosszul!


De nyilván akit nagyon zavar az alkohol és az alkoholizmus az ne igyon halála napjáig alkoholt soha semmilyen körülmények között! Aztán oszthatja az igét, hogy tele van a környezete alkeszokkal :-)

2018. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki nem bír ki egy napot sem pia nélkül az alkoholista. Mindegy a pia neve vagy mennyisége. Kéri a szervezet naponta mivel megszokta.
2023. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!