Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Menjek orvoshoz...

Mit csináljak? Menjek orvoshoz? Nagyon súlyos?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most kicsit meg vagyok rémülve, mert nemrég jött rám egyfajta pánikroham. Hála Istennek nem annyira erős, de ez volt az utolsó csepp a pohárban, ezért írom most ki ezt a kérdést. Na, szóval az a problémám, hogy már egy ideje nagyon szorongok, körülbelül 1-1,5 éve vettem ezt észre magamon. Már előtte is sok helyzetben kényelmetlenül éreztem magam, de akkor még elviselhető volt, viszont az elmúlt hónapokban csak romlott a helyzet. A legtöbbször teljesen alaptalanul kezdek el szorongani, izzadni, amikor semmi okom nem lenne az aggodalomra, mégis az agyamban van egy kis goblin, ami mindig azt súgja, hogy mi van, ha mégsem képzelek be semmit, stb. Félreértés ne essék, nem hallok hangokat, mielőtt skizofrénnek gondolnátok, csak valahogy az agyamban van egy olyan terület, ami mindig kételyeket kelt bennem. Gyakran fordul elő, hogy csak úgy minden ok nélkül rámjön a sírás, pedig nem történt semmi rossz, máskor meg pont akkor nem sírok, mikor lehetne rá okom. Nagyon ritkán járok társaságba, akkor is muszájból, mert eléggé zárkózott típus vagyok. Nem nagyon merek az emberekkel kapcsolatot kialakítani, mert mindig azt hiszem, hogy valami rosszat gondolnak rólam. Fogalmam sincs, hogy miért hiszek ilyeneket, pedig vannak körülöttem tényleg jó szándékú emberek is. Erről még senkinek nem meséltem, persze páran észreveszik, hogy introvertált vagyok, de úgy igazán egy ember sincs tisztában azzal, hogy mik szoktak velem történni. Paranoidnak nem nevezném magam, annyira még nem mélyült el ez a dolog, úgy érzem. Addig kéne valami segítség, ameddig még viszonylag egészséges vagyok mentálisan, és nem őrültem meg teljesen. Tudom, hogy hülyeség Gyakorin keresni a választ, de egyszerűen nincs senki a környezetemben, akinek el merném ezt mondani. Köszönöm, ha valaki tud segíteni, illetve a személyes sztorikat/tapasztalatokat is szívesen veszem. :) 17/L

2018. aug. 3. 03:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
pszichológus
2018. aug. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem orvosi kompetencia. Ha egyszerű pszichológushoz mész, meghallgat, esetleg beszélget Veled, ezért keressél olyan pszichológust, aki kiképzett terapeuta, lehetőleg mélylélektani gyógyító módszerekben.
2018. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél csakrakarkötőt, az ásványoknak van jó kisugárzása, táplál, feltölt energiával. Az ásványok a velük azonos színű csakrákat táplálják egyébként; de ha egyben veszel karkötőt, akkor egyben lesz egy minden csakrát támogató. A mag-féleségekben pl dió bab mák van ilyen magnézium, és az pl támogatja az idegrendszert. A banánban meg gabonafélékben lévő szelén az is jó hatással van stressz ellen; meg még az orbáncfű-citromfű-tea. Szóval egybe is főzheted a kettőt; mind a kettő jó.
2018. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*mogyoró is még pl jó magnéziumos
2018. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*meg még a többi ilyenféleség is sztem
2018. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Jobb lesz, csak idő kell hozzá. Hogy mennyi? Azt pontosan nem tudom, de észre fogod venni a változást. Próbálj kicsit megnyílni az embereknek, esetleg keresni egy hozzád hasonló barátot, aki megérti a helyzetedet és így kölcsönösen tudtok egymásnak segíteni.

Általános iskolában nagyon visszahúzódó voltam, emlékszem rá, hogy nem tudtam matekból lefelelni, olyan ideges voltam :D Amit addig tanultam, minden huss eltűnt, én pedig csak álltam ott szótlanul, izzadó tenyérrel, majdnem elsírtam magam. Ha szünetben kellett valamit felmondanom, akkor csakis magamnak, de kíülről tudtam. Kellemetlen dolog, de nagyon.

Itt vagyok két évvel kásőbb és a problémám enyhült. Ha hozzá kell szólnom valakihez még mindig félek, beszélgetés közben nem nézek a másik szemébe. Nem azért, mert bunkó vagyok, hanem mert zavarba hoz. Sohasem teszek fel kérdéseket szinte senkinek, mert félek, hogy ettől kellemetlen helyzetbe hozom magam. Valami bajom van? Segítséget kéne kérni? Ugyan dehogy, leharapják a fejem.

Tegnap este nyíltam meg egy kicsit egyik nagyon jó barátnőmnek, elmondtam neki mit érzek, miért nem kezdeményezek, amikor rá kellene írni. Csak annyit kaptam, hogy ő ezt érti. Tudom legbelül, hogy fogalma sincs az egészről.

Ha tényleg nagyon rossz a helyzet, akkor mindenképpen érdemes felkeresned egy szakembert. Viszont pár jó szó egy baráttól talán még jobban is esne, többet segítene.

2018. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!