Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek tevedtek a szakemb...

Szerintetek tevedtek a szakemberek?

Figyelt kérdés
Par eve szilveszterkor ongyilkossagi kiserletem volt. Miutan felvagdostam a labam, es elmentem otthonrol, majd megtalaltak a mentosok. Bevittek a korhazba, ossze vartak, kaptsm vert stb.. Ez utan, beutaptak a Heim Pal mentalhigenias osztalytra. Kb fel orat beszelgettem, egy pszichológussal, majd egy pszichiáterrel, ezutan anyukamnak annyit mondtak, hogy semmi komoly, figyelemfelkeltes nem kell befektetni.(Hozza kell tennem, hogy 15 evesen ugyan igy ongyilkossagi kiserlet miatt, ami utan atment panikrohamokba egy hetet voltam a Betesdaba is). Most 20 eves vagyok. Ismert borzalmasan erzem magam, es erzem ahogy minden sz*r ismet ellepi a gondolataimat. Kezelni, senki nem kezelt hosszabb ideig, gyogyszereket soha nem kaptam. Tévedtek a szakemberek, hogy minden rendes segitseg nelkul elengedtek? Semmi komolyabb kezelest nem kaptam. Szerintem nem is vettek komolyan.

2018. aug. 7. 17:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Mielott barki irna. Termeszetesen keresek segitseget, aki nem felvalrol akarja majd ezt venni.
2018. aug. 7. 17:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom tele volt az osztály, és nem akartak épp veled foglalkozni. Hallottam már sztorit Heim Pál pszichológusról, no comment kategória. Sajnos veled kell egyetértenem, nem kaptad meg a szükséges segítséget.
2018. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csupán gondolom nincs pénz, normális terápiákat nem fizeti a TB (amennyi meg van rá állapítva, 3x annyi lóvé kéne rá, hogy elkezdje megközelíteni a magánrendelések árait), kevesek dolgoznak az egészségügyben, leszrnak mindenkit, stb
2018. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

* Kb fel orat beszelgettem, egy pszichológussal, majd egy pszichiáterrel, ezutan anyukamnak annyit mondtak, hogy semmi komoly,


Na ez a kamu. Ugynis kiskorú gyermek esetében, amennyiben egyáltalán felmerül öngyilkossági szándék több órás pszichológiai teszteket iratnak a gyerekkel, és minimum 1-2 óra a szülőkkel és a gyerekkel az elbeszélgetés.


Okosabb legyél legközelebb.



*Miutan felvagdostam a labam, es elmentem otthonrol, majd megtalaltak a mentosok. Bevittek a korhazba, ossze vartak, kaptsm vert stb..


Ki sem engedtek volna a pszichiátriáról a szüleidel.Erről ennyit.

2018. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tud jobban mi tortent velem.

Nem kotelezo elhinni, leszarom hogy elhiszed-e vagy sem.

2018. aug. 7. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem is nyelem be a kamudat:D
2018. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben:)
2018. aug. 7. 18:01
 8/9 anonim ***** válasza:
tenyleg kamu!! En nekem csak szuicid gondolataim voltak kísérlet soha. Este 11kor felhivtam anyat, hogy öngyilkossági gondolataim vannak. Azt az ejjelt mar zartosztalyon töltöttem. Csak mondom, 5 perc beszelgetes volt amit kb vegig bogtem, anyámmal volt 20 perc..aztan vittek zartra.. Mondtam haza akarok menni, anya is konyorgott engedjenek el mert o a gyamom..azt mondtak, nem megyek sehova kulonben rendőrrel vitetnek be. Akkor is ha anya elvinne. Egy tollat nem adtak, pedig kényszerbeteg vagyok. Kijutni csak ugy tudtam, hogy elmeszakerto, ügyvéd, biro, nagykorú családtag jelen voltak egy felmeresen, hogy on es kozveszelyes vagyok e. Biro szerencsere ki engedett hiszen o dont errol. Am szetvagott lábbal se mesz sehova, az egészségügy színvonala pedig nem olyan magas, hogy radtalaljanak random. Vagy hivjak oket vagy nem. Másfelől ha labat vágsz nehany pillanat alatt elverzel egy kád vizbe. Percekig te nem sétálsz. Öngyilkos jelöltet pszichológus meg se hallgat. 16 alatt mentő viszi pszichiátriai osztalyra ahol kap 1-2 hetes bennfekvos kezelést es megfigyelést. Szülő kérésére hazaviheto. Látogatás napi 2 ora öttől hétig. Telefonozás fél hattól hatig. Bufebe menni csak ápolók kíséretében kijelölt időpontban. Udvarral ugyanez. Vannak csoportok es heti 2x 1 orat beszel veled pszichiáter. Gyogyszert akinek kell reggel es este adnak. 16 ev fölött felnott osztalyra visznek. Pszichiáter megallapitja, hogy veszélyes vagy e magadra vagy masra. Ez alapjan vagy nyílt vagy zárt osztályra visznek. Zarton sose szolnak hozzad, elmebetegnek számítasz, le se tojnak. Nem vagy ember nekik. Tomnek gyógyszerrel es csak bírói engedéllyel lehet kijutni. Akkor is kotelezo felnott rokoni kíséret. Ez akkor is érvényes ha a beteg is nagykorú.
2018. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amikor engem a vagdosas utan a surgossegire vittek, anyaek alairtak egy papirt hogy sajat felelősségre haza vihetnek. Es igy is volt, haza vittek. Utana, meg kellett jelennem, de csak kotozes miatt, es amikor mar nem. volt olyan veszes a seb, akkor kuldtek at anoszichologushoz, es a pszichiáterhez. Pontosan emlekszem, hogy kettojuknel voltam bent osszesen egy orat, majd anya nélkülem mind kettonel volt bent nem tobbet mint felorat. Es utana haza mehettunk.
2018. aug. 7. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!