Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit ne tegyek és mondjak egy...

Mit ne tegyek és mondjak egy alkoholistának aki a párom?

Figyelt kérdés
38 éves férfi,10 éve lecsúszott elég rendesen,ital és kocsma.Dolgozik és nem volt eddig kapcsolata hosszú távon.Nemrég találkoztunk,egy hullámhosszon voltunk,én vállalkozó vagyok normál anyagi körülmények között még neki semmije nincs.Őszinte volt,elmondta hogy a válás miatt lecsúszott és nem tud helyre állni az alkoholból,de bevallotta hogy ő alkoholista és tudja hogy ez így nem lesz jó,viszont elmondta hogy nagyon nehéz neki időt kért és hogy ne piszkáljam és legyek türelmes.Napi 2 sörbe maradtunk,de nem tudja betartani,napi 4-5 nél jár és nincs tömény ital csak kb 2 hetente egy pohárral,alkalmanként.DE tudja,hogy azt nem bírja.Szól ha pl barátoknál vagyunk,hogy menjünk,mert érzi hogy nem lesz jó vége.A célja mi lettünk ( van egy 9 éves lányom) és próbál ezért küzdeni.Nekem nagyon nehéz...erős legyek e vagy hagyjam rá? meddig? szóljak neki,ha többnek érzem? Járt mindennap egy kocsmába,10 éven át..azt nem engedem neki,és nem is megy,gondoltam egyenlőre ez is elég nagy teher neki.vagy csak én látom így?
2018. aug. 9. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvono. Ott megszabaditjak tole. Illetve az se jo ha tovább roncsolja magát,a rendszeresseggel van a baj,4-5 sör az szinte semmi...de mindennap nem szabad inni. Ha meginna hetvegen pár sört semmi baja nem lenne,de így?amilyen gyorsan csak lehet hozd fel neki az elvonót...orvosi segítséggel mennie kell. Neki is jobb...ezt neki is be kell latnia...
2018. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp adj neki időt, de ide már tényleg szakember és egy pszichológus kéne, mert hosszú távon csak egyre rosszabb lesz. Ha ilyen sokáig ivott, nehéz lesz váltani, főleg hirtelen, ezért fontos a fokozatosság. Fontos a támogatás és a biztatás is, hogy tudja, te ott vagy mellette, de adj neki egy bizonyos időintervallumot, amin belül változást vársz (kéne legalább egy év), mert ha nem teszed meg, sosem fog ebből kijönni.
2018. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mit mondj neki? Azt, hogy viszlát.
2018. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

Kéredező, jelenleg ő FÜGGŐ.

Ami ellene EGYETLEN GYÓYSZE VAN: NULLA ALKOHOL ÉS TERÁPIA.


Gondolj bele, a drogosoknál sincs az, hogy csak neki egyszer tép be és annyi ....


Amit mond, az NEM számít, egy függő a csillagokat lehazudja az égről. KIZÁRÓLAG a tetteit figyeld, a szavai semmit nem érnek.


Azt nézd, amit tesz. Az a fontos neki, nem az, amiről szövegel.


Majd ha tiszta lesz, és túl lesz az elvonón, akkor kezdjetek kapcsolatot. Nem akarhatod ezt a gyerekednek.


Nem küzd. Nem vagy neki fontos. A gyereked sem. A napi berúgás a fontos.

2018. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Vigyed neki a sört, amennyit akar, töményet is, és ne mondd, hogy ne igyon.
2018. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4. válaszoló írja. Sajnos ez van. :(

Látod, hiába állapodtatok meg, nem tudja betartani.

Ha beszigorítasz, akkor se fogja, csak majd titkolja előtted; tehát te csak két sört fogsz látni, és majd örülsz - holott titokban megissza a másik hármat-négyet...

Nagyon tudnak ígérgetni, de sajnos - ritka kivételtől eltekintve - nincs erejük a valódi változáshoz.


Külső segítségként tudom ajánlani a Honvédban a Támasz segítő szolgálatot, ott egy nagyon jó fej doktornő csinál ilyen csoportos terápiákat, meg talán egyénit is; meg ha úgy látja, hogy szükséges, a Honvédban be is lehet feküdni a szükséges időre. El is mehetsz vele legalább az első pár alkalommal, ha az lenne a kifogás, hogy nem akar egyedül egy ismeretlen társaságba kerülni, vagy fél...


Vagy ha a Honvéd nem elérhető távolság nektek, akkor keresd meg a legközelebbi Anonim Alkoholisták csoportot. Általában hetente egy-két alkalommal szoktak összejönni, és vannak nyílt alkalmak, amikre mehet hozzátartozó is. Ott is tudnak segíteni, akár intézmény ajánlásával is.

2018. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Döntöttem! Holnap megmondom neki,hogy ez nekem így nem működik ez nekem nem jó....vagy elvonó és kitartok mellette vagy vége....
2018. aug. 9. 23:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez egy jó döntés, a legjobbakat kívánom neked, nektek!
2018. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Túl vagyok a beszélgetésen azt mondta nulla alkohol lesz nem akar elveszíteni ....de szerintem ez csak duma

Viszont mondta ismét hogy egy alkoholistának nem elég 2 hónap kéri az időt decemberig és a türelmet

Belátta h hibázott és h igazam van

Azt mondta higyjem el h próbálja de nagyon nehéz ....

Vasárnaptól nem fig inni ....

2018. aug. 10. 17:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem értem. Ha vasárnaptól nem fog inni, akkor mi a két hónap, és mi a december? :O


Egyébként igen, iszonyat nehéz. Nagyon ritka, hogy saját erőből sikerüljön.

Én azt gondolom, hogy ha egyszer-egyszer elesik, akkor abból ne csinálj balhét. Mondjuk, ha két hét tisztaság után megiszik egy sört, és aztán tényleg hosszú ideig megint semmi. Bár az általános vélemény az, hogy az elsőt nem szabad meginni, mert az húzza magával a következőket... De majd meglátod, hogy a párod melyik csoportba tartozik.

Ha nagyot bukik, akkor rögtön ajánld neki ismét a külső segítséget. Talán akkor már jobban hajlani fog rá.

És sajnos az is benne van a pakliban, hogy hónapokig nem iszik egyáltalán, aztán meg visszaesik. Akkor szintén szakemberhez tanácsos fordulni.

Sok sikert nektek. :)

2018. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!