Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit ne tegyek és mondjak egy...

Mit ne tegyek és mondjak egy alkoholistának aki a párom?

Figyelt kérdés
38 éves férfi,10 éve lecsúszott elég rendesen,ital és kocsma.Dolgozik és nem volt eddig kapcsolata hosszú távon.Nemrég találkoztunk,egy hullámhosszon voltunk,én vállalkozó vagyok normál anyagi körülmények között még neki semmije nincs.Őszinte volt,elmondta hogy a válás miatt lecsúszott és nem tud helyre állni az alkoholból,de bevallotta hogy ő alkoholista és tudja hogy ez így nem lesz jó,viszont elmondta hogy nagyon nehéz neki időt kért és hogy ne piszkáljam és legyek türelmes.Napi 2 sörbe maradtunk,de nem tudja betartani,napi 4-5 nél jár és nincs tömény ital csak kb 2 hetente egy pohárral,alkalmanként.DE tudja,hogy azt nem bírja.Szól ha pl barátoknál vagyunk,hogy menjünk,mert érzi hogy nem lesz jó vége.A célja mi lettünk ( van egy 9 éves lányom) és próbál ezért küzdeni.Nekem nagyon nehéz...erős legyek e vagy hagyjam rá? meddig? szóljak neki,ha többnek érzem? Járt mindennap egy kocsmába,10 éven át..azt nem engedem neki,és nem is megy,gondoltam egyenlőre ez is elég nagy teher neki.vagy csak én látom így?
2018. aug. 9. 14:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
kék pont?
2018. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
sajnos nem sikerült neki tartani.Időt kért és türelmet...de beszél róla..ami számomra nagyon érdekes..megnyílik és beszél erről.Elmondta hogy próbálja és bízzak benne de nagyon nehéz neki.Minden jó a kapcsolatunkban vagyis minden más,ez az egy ami zavar...mert szerintem ez nem jó és volt már ilyenbe részem,emiatt is nehezen tolerálom.
2018. aug. 14. 18:50
 13/13 anonim ***** válasza:

Kevés alkoholista tud segítség nélkül lejönni a piáról. De nem is kell, mert Magyarországon több terápiás intézmény közül választhat, ezek közt van bentlakásos és bejárós forma is, meg kell keresni a pasidnak legtesthezállóbbat.

[link] --> ez Rákosligeten van

[link] --> ez Budatétényben

Mindkettő a pácienshez szabja az árait, vagyis akkor is fogadja a gyógyulni vágyót, ha annak nincs erre több százezer forintja. Ezek rövid intenzív terápiák (10-12 hét, de több is lehet igény szerint), hatékonyak és "élvezhetők", kellemes környezetben, kényelmes szobákkal.

Vannak más rehabok is, pl. Szigetváron, az hosszabb idejű bentlakásos terápia.

És van a hagyományos kórházi elvonó, ezek jellemzően rövidebb idejűek és kevésbé hatékonyak.

2018. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!