Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kerülhetek megfelelő...

Hogyan kerülhetek megfelelő szakemberhez?

Figyelt kérdés

Gyermekkori bántalmazás, alacsony önbizalom, önsértés, visszatérő bűntudat, félelem, öngyilkossági gondolatok...ilyenek miatt keresnék szakembert, de nem tudom, hogy hogyan merre..

Pszichológus? Pszichoterapeuta? Nem tudom mi a különbség. Mi van, ha olyan pszichológushoz megyek, aki azt mondja, hogy nem vállal? Minden pszichológus minden téren "kompetens"?

Budapesten keresek szakembert.

Előre is köszönöm a segítséget.

20/n



2018. aug. 16. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten keresel "szakembert"?


Elköltöztél már VÉGLEGESEN a Szülői Házból és még mindig rosszul érzed magad?


Ennyire Elhatárolt, Kis Lélekszámú Településen laktál (a XXI. században) hogy bántalmazhattak?


Ui: ezeket a kérdéseket azért tettem fel, hogy jobban ráláthasson a helyzetre a többi válaszoló - NEM BÁNTÓ SZÁNDÉKKAL ÍRTAM!

2018. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A "pszichológus" egyetemi végzettséget takar, a diplomától még (elvileg) nem is végezhet terápiát. Ha ezután terapeuta képzésben is részesült, akkor terapeuta. Ha orvosként részesül terapeuta képzésben, és orvosi szakvizsgát is tesz, akkor használhatja a "pszichoterapeuta" címet. Ezeket sokan nem tartják be, ezért nehéz eligazodni.
2018. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha mélylélektani (integratív) képzésben részesült pszichológust keresel.
2018. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!