Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz, mentális betegsèg...

Stressz, mentális betegsèg vagy fáradtságtól lehet ez?

Figyelt kérdés
Párszor tapasztaltam,hogy mikor alváshoz közeledve lefekszem,az egèsz testem remegni kezdd. A minap horror filmet nèztem,ès nem vagyok nagyon parás,nem hat rám a film sem,de mikor összecsuktam a laptopot hogy aludjak,fura èrzèst tapasztaltam. Feküdtem az ágyon,ès úgy èreztem,mintha ráznák alattam az ágyat,ès hullámozna alattam.. Mit ne mondjak,elsőnek azèrt beparáztam hogy mi a :D.. Aztán rájöttem,hogy nem az ágyból fakad a problèma gyökere,hanem az egèsz testem remeg. Tudom,hogy alvás közeli állapotban remeg ès/vagy rángatózik az emberi test,de ez èber pillanatomban volt. Mitől lehet ez? Stressz,mentális betegsèg,fáradtság? Válaszotokat előre is Köszönöm, 18/L

2018. aug. 17. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Zuhanás-elmélet

Kétféle tudományos magyarázat is létezik az elalvási myoclonusra. Az egyik elmélet szerint a test egyfajta védekező reflexéről van szó. Az izmok ugyanis az elalvást megelőzően folyamatosan lazulnak, és olykor elérik azt a pontot, amikor már annyira lazává válnak, hogy az agy értelmezése szerint a test zuhan.

Ilyenkor következik be a hirtelen izomfeszülés, mely a becsapódás erejét hivatott csökkenteni. Valószínűleg te is álmodtad már, hogy zuhansz, és az álomból egy hirtelen rángás ébresztett fel.


Retikuláris aktivációs rendszer

A másik elmélet szerint az alvást megelőzően folyamatosan lassul a szívverés, a légzés, valamint az izmok is veszítenek tónusukból.

Az ébrenlét-alvás határán működésbe lép egy, az agytörzsben elhelyezkedő bizonyos retikuláris aktivációs rendszer, melynek feladata, hogy az alvás és az ébrenlét ritmusos változását szabályozza. Ennek hatására egy pillanatra olyan idegsejtek kerülnek ingerületbe, melyek a végtagok mozgatásáért felelnek.

2018. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt viszont kifelejtettem, hogy stressz is lehet az oka.


A 4. vagyok.

2018. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A linket küldő válaszolónak:Ezt nem èn írtam Nem vagyok egyetemista,mint abban a kèrdèsben szereplő lány :) mèg gimis vagyok :)

Harmadik:Köszönöm szèpen :)

2018. aug. 17. 13:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Okè,az első hozzászóló rájött,hogy hamisak a vádak amit ellenem felhozott,ès törölte a kommenteket :))
2018. aug. 17. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!