Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Gyakori kérdések oldal...

A Gyakori kérdések oldal milyen hatással van az emberre?

Figyelt kérdés
Jobban belegondolva ez az oldal nem szól másról minthogy mások véleménye alapján ítélünk meg dolgokat, ami nem jó, főleg, hogy mindenkinek más a véleménye.

2018. aug. 19. 20:56
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én már függő vagyok, naponta órákig keresgetek, írogatok. Vannak jó témák, és lehet néha tanulni is másoktól.

Van amikor egyértelműen mindenkinek ugyanolyan a véleménye, de leginkább a saját tapasztalatok alapján válaszolnak.

2018. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszerint kiakadok, hogy hányan vannak, akik nem képesek normálisan védekezni.
2018. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Sokféle hatással. Egyrészt valóban lehet időnként hasznos választ kapni a feltett kérdésre. Ugyanakkor az emberi természetre vonatkozóan is számos ismeretre lehet szert tenni, mert pl. itt derül ki, hogy mekkora esetenként a tudatlanság, tájékozatlanság, mennyi pszichésen beteg ember van, aki itt éli ki magát.
2018. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Rám jó. Én röhögni járok ide a válaszokon.
2018. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na nálam pont ez jött elő. Itt élem ki magam, itt teszem fel az "élet nagy kérdéseirmt" ahelyett, hogy a magam feje után mennék.
2018. aug. 19. 21:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rám személyiségtorzító hatással van, de én főleg a felnőtt kapcsolatok/szexualitás kategóriát olvasom. Úgy kezdtem, hogy "jobb tudni, mit gondolnak az emberek", most ott tartok, hogy egyedül akarok egy erdőben élni.
2018. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Valóban sok borzalmasan idióta kérdés van, néha olyanokat olvasok, hogy nem bírom ki, hogy ne reagáljak rá.

Az is borzalmas, hogy mennyi tudatlan ember van. Csak azt nem értem, hogy a mai világban google-ban mindenről tudna mindenki választ kapni.

2018. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit más a véleményem. :P


2011-ben, a regisztráció után pár hónappal már iszonyat mértékben függő lettem, bár csak 3 kategóriát látogattam rendszeresen (naponta), de szinte minden szabadidőmet itt töltöttem vagy egy évig. :(

Eleinte pedig szörnyülködtem azokon, akik saját bevallásuk szerint reggel munka előtt is benéztek gyorsan, aztán nemsoká én is ugyanígy kezdtem a napot...

Aztán viszonylag normális szintre állt be a következő pár év, majd kb. másfél évet teljesen kihagytam, csak átlag havonta egyszer megnéztem a régi megválaszoltjaimra érkező újabb válaszokat.

Aztán tavaly év végén "visszajöttem", és megint egyre több időt lógok itt, már 4 kategóriát nézek rendszeresen, de azért nem olyan vészes, mint kezdetben volt - ennek egyik oka az, hogy a másik három kategóriában sokkal kevesebb kérdést írnak ki, mint régebben, kb. a felét úgy összességében. A másik meg, hogy több más dolgot is csinálok, ami ugyanúgy leköt vagy szórakoztat.


És már nem is élek itt szociális életet. :D

A regizés idején épp elég antiszoc (vagyis inkább csak aszociális) korszakomat éltem, elég csúnya burn out volt, így szándékosan leépítettem szinte az összes baráti és egyéb kapcsolatomat, és nem is kerestem újakat.

Viszont itt pár felhasználóval kölcsönös szimpátia alapján összeismerkedtünk az évek során: néhányakkal csak privátozás szinten, viszont 20-21 emberrel a Facebookon és/vagy a Skype-on is ismerősök lettünk, ill. 5 emberrel személyesen is találkoztunk 2-3-akárhány alkalommal, többekkel meg csak terv maradt a találkozás. Ezen ismeretségek egy része már megszűnt, a Skype-ot már nem használom, a fészlakókkal is csak ritkán kommunikálunk (jellemzően egy-egy poszt alatt), vagy van, akivel soha, de azért - két kivétellel - nem töröltük le egymást. Amúgy meg nem vagyok FB-mániás, idegenekkel soha nem ismerkedem, így főleg csak rokonok, GYK-sok és néhány volt osztálytárs az ismerősöm. :D

Szóval rám ilyen hatással (is) volt.

Most már megint inkább "odakint" vannak kapcsolataim, itt már nem ismerkedem, csak segítek privátban is, ha valaki rám ír.


Olyan hatással is volt a gyakorizás, hogy nagyon nagy gyakorlatot adott az írásbeli kommunikáció terén, és a viták terén is - bár ezeket csak egy ideig élveztem, de időnként még most sem bírok ellenállni a kísértésnek, és belebonyolódom néhányba, de aztán ha túl hosszúra nyúlik, vagy ha idióta a másik fél, akkor otthagyom.

Szóval ezek a viták rákényszerítik az embert, hogy a legjobb tudását adja, meg hogy alaposan utánanézzen annak, amit nem tud, tehát mondhatni, pozitív hatásúak.

Plusz nagyon sok érdekes téma merült fel régebben, amelyek által tágul az ember látóköre, ha hagyja. Ez szintén pozitív. (Aki meg elzárkózik mások véleménye vagy akár konkrét tények elől, az nem tudom, minek jár ide. Nem bántásból, de tényleg.)

Rugalmasságot is ad, ha ugyanabban a témában többféle véleményt vagy megközelítési módot olvas/tapasztal valaki, és nem egyből elutasítással reagálja le, hanem átgondolja. Nyilván vannak olyan egyértelmű dolgok, amiket elsőre lesöprök én is, akkora hülyeségek, de sok más meg inkább elgondolkodtató.

És itt jutottam el a számomra elfogadhatatlan vélemények/válaszok íróihoz: sajnos nagyon sok az idióta, de azért így a monitor mögött sokkal jobban viselem, mint ha élőben találkozom hülyékkel. Viszont tényleg ijesztő, hogy ennyi nem normális ember van. (De akár egy-egy kérdező sztorijaiban is eszméletlen mennyiségű bunkó rokon/ismerős szerepel, ez szintén kiakasztó.)


Szóval én azt gondolom, hogy elég sokat lehet profitálni a gyakorizásból, ha okosan csinálja az ember; és segíteni is jó másoknak (pl. itt, az Egészség kategóriában, vagy régebben rengeteg gyereknek segítettem különböző házi feladatokban). Kérdezősködni ritkán szoktam, össz-vissz 25 kérdést írtam ki eddig, és nagyon jő érzés normális, segítő válaszokat kapni; és ezek által is kicsit formálódik az ember gondolkodása, hogy tapasztalja, hogy vannak segítőkész emberek is, nem csak idióták.


Ui.: Remélem, azt észrevetted, hogy milyen ellentmondásos a kérdésed, tekintve, hogy mások véleményét kéred ki, miközben nem tartod jónak ez alapján ítélni meg a dolgokat. :D

2018. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
En csak termektapasztalokat, autokrol alkotott velemenyeket keresek. Kinek a pap, kinek a papne. Szerintem az oldal hasznos, jo tanacsokat kaptam. 2 hete regiztem ide, nem vagyok oldalfuggo. De szerintem hasznos a gyakori kerdesek.
2018. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Foleg az Y1980 felhasznalo.
2018. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!