Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek már megfordult a...

Akiknek már megfordult a fejében az öngyilkosság, titeket mi tart életben, mibe tudtok kapaszkodni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 13:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
mivel van gyerekem, így nem leszek öngyilkos. ha nem lenne már az lettem volna.
2018. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
engem is csak a családom tart vissza, hogy sose tudnék ilyen önző lenni. különben már rég megtettem volna... 20/N
2018. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Bizonyítási vágy. Az összes kudarcomból, lelki bántalmazásból erőt merítve harcolok. Pedig már nem egyszer álltam a szakadék szélén.
2018. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Xanax
2018. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Családom. Ha nem lennének, már én se lennék. 22/L
2018. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Egyrészt a családom (a szüleim, akik rengeteg áldozatot hoztak értem, és a macskám - saját családot nem tervezek -); másrészt a tudat, hogy ez az egyetlen életem, és egyszer úgyis meghalok, addig lesz, ami lesz, kibírom; harmadrészt pedig a félelem, hogy még az öngyilkosságot is elcseszem.
2018. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Én egy baromira lusta ember vagyok, 25 évesen még alig volt munkám. Mivel túl kényelmes vagyok, azért nem tettem még meg, mert nem hírnek magamnak fájdalmat okozni.
2018. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos...megtapasztaltam, milyen az, amikor tartósan jól vagyok lelkileg, és a hosszú, keserves éveken át tartó súlyos depresszióm után motiváló volt számomra azt látnom, hogy milyen boldog is tudok én lenni. Tehát maga a tudat, hogy erre is képes vagyok, erőt adott ahhoz, hogy folytassam. Hiszen miért dobnám el magamtól az egyébként is borzasztóan rövid életem, ha egyszer képes vagyok a boldogságra?


Emellett vannak terveim, vannak helyek, amiket még látni szeretnék, vannak könyvek, amiket el szeretnék olvasni, és vannak emberek az életemben, akiket szeretek, s akik viszontszeretnek.

Meg egyébként akármiben meg lehet találni a szépet, a jót, ami máris eggyel több ok arra, hogy élj. Akár az olyan apróságokban is, mint amilyen egy finom kávé reggel, vagy egy beszélgetés olyasvalakivel, akit szívből szeretsz.

Szóval ilyen és ehhez hasonló okokat találtam én a legsötétebb pillanataimban, amikor már odáig jutottam, hogy bármelyik pillanatban képes lettem volna eldobni magamtól az életem.

2018. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
A cicám, részben a családom is.
2018. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Ne csináld kérlek! Hidd el valamiért a világon vagy. Megszületél és meg is fogsz halni, de amíg lehet addig élj. Rengeteg ember van aki szeretne még élni de nincsen esélye rá. Gondolj bele egy 12 éves agydaganatos gyermek még alig tapasztalta meg a világot de már itt kell hagynia. Ne sürgesd azt ami amúgyis gyorsan jön. Biztos van valaki aki szeret.:)
2018. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!