Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, gyógyult pánikbe...

Pánikbetegek, gyógyult pánikbetegek? Kinek mitől alakult ki ez a pusztulat? 23/F

Figyelt kérdés
Ki hogy gyógyult ki belőle?

2018. aug. 22. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől alakult ki.

Olyan 11-12 éves korom óta van, de szerencsére viszonylag ritkán van pánikrohamom. Maximum 10-szer volt eddig, de akkor mindig nagyon rossz volt.

16/L

2018. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb mint az előzőnek, 11-12eves korban jött elő, de nekem már nincsenek rohamaim, csak egy állandó szorongásom, bizonyos helyzetekben.. Szerintem kigyogyulni 100%-ig nem lehet, benned marad a hajlam, de viszont a háttérbe tud szorulni, és meglehet tanulni kezelni a rohamokat.. Nekem addig fajult hogy nem jöttem ki a házból, és anyukám elvitt pszchiaterhez.. Azt kell hogy mondjam, hogy az segített a legtöbbet!

Nem ajánlom azoknak akik könnyen rafuggnek a gyógyszerekre, én tudtam hogy az csak egy ideiglenes kúra. A gyógyszerkúra alatt 1rohamom sem volt, aztán fokozatosan lejottem róla(a kúra fél éves volt), aztán fél évig még tünetmentes voltam, Azota néha néha vannak rosszabb napjaim, de azt kell hogy mondjam, hogy már túl vagyok a pánikbetegség nehezén. És örülök is neki hogy panikbeteg vagyok. Hogy miért? Volt valami nehézség az életemben, amit le tudtam küzdeni, és sok ember nemtud..Buszke vagyok magamra..És erőt ad! Szóval ha azt hiszed a padlón vagy, gondolj arra, hogy ez egy kihívás. Egyébként nekem az egészséggel kapcsolatosan jött elő! 16/F

2018. aug. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Apám verte belém sörösüveggel gyerekkoromban. Azóta ő szerencsére már meghalt, én meg felnőttem, csak épp így maradtam. Annyi a titkom, hogy ha jön a pánik, akkor csak fizikailag pánikolok, lelkileg nem. Szóval izzadok, kapkodom a levegőt, de tudom, hogy nem halok bele, és csak hagyom, hogy átmenjen rajtam.
2018. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pszichiáter+gyógyszer segített. járóbeteg ellátásra menj mert a bentfekvős osztályokon nagyon félrekezelik az ilyesmit.
2018. aug. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg dologtól kialakulhat pl folyamatos stressz, szorongás elfojtott gondolatok miatt, egészségügyi problémák stb. Ha a hajlam megvan benned/volt már pánikrohamod nagyon valószínű hogy lesz később is akár évek múlva. Ilyenkor légy nagyon tudatos, ne görcsölj rá, tudd hogy ez csak egy érzés, lazulj el, akkor könnyebben múlik.Nekem ez sokat segített. Lehet persze gyógyszereket szedni de ugye az csak addig hat amíg szeded... Nem jó hozzászokni mert nehéz lesz elhagyni.
2018. aug. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy baleset után alakult ki. Szakorvos és gyógyszerek segítettek abban, hogy kigyógyuljak.
2018. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kb. 20 évesen kezdődött, utána hol jobb volt (akár évekig rohammentesen), máskor szinte naponta, vagy akár naponta többször jöttek a durva pánikrohamok.

Nekem pszichoterápia segített. Most már, ha érzem, hogy jönne is a roham, le tudom állítani. Most már jópár éve nem volt.

2018. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 rencsi111 válasza:
Nem tudom megmondani mitől alakult ki...gyerekkoromtól kezdve szorongok, félek mindentől, ami a mai napig megmaradt és egy szuper jó kis paranoiává vált...nekem megfűszerezi a mindennapjaimat, hogy eleve tisztában vagyok azzal, hogy valami nem oké velem, de már nem tudom eldönteni mi az igaz és mi nem...pániknál, ugye azt tudjuk,hogy maga a roham az olyan, mint az atommag hasadas....egy pozitiv visszacsatolás,nem szabad engednünk kitörni...nehez nagyon, de nekem, ami sikeres módszer pl a visszafelé olvasás volt...mára folyékonyan beszélek visszafelé és egyszerre írok két kézzel..akkor sejthetitek mit élek meg és hányszor van naponta rohamom...
2018. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem jó taktika ha az ember próbálja lefolytani az energiát, nehogy kitörjön. Ez lenne a lényege hogy kitörjön de van az az állapot amikor nincs kitörés, a peremen táncol az ember és ez idegörlő órákon keresztül. Én pl. volt amikor kiengedtem úgy hogy ordítottam egy párnába ahogy csak tudtam és jobb is lett utána. Csak ez nem jó megoldás utcán pl. Az a legjobb ha az ember visz magával valami jó zenét, jó illatot, és ha érzi hogy erősebben szorong akkor leül, becsukja a szemét majd 5 másodpercig belélegez és lassan ki. Nekem ilyenkor a kilégzés hamar összeomlik mert oxigénre van szükségem hamarabb ebben az állapotban. Viszont érzi az ember hogy kimegy belőle a sok felgyülemlett energiatöltet, szinte forró levegő jön ki a szájon is. Ha már nagyon intenzív a szorongás akkor elég nehéz jelen maradni és ezt a légzést megcsinálni de meg lehet és jobb lesz.


Ami biztos hogy ez felületi kezelés, a kiváltó tényezőkön is kell dolgozni emelett minden egyes nap. Egy teljes életmódváltás kell és társaság. Magányosan sokkal nehezebb dolga van az embernek.

2018. szept. 9. 18:12
 10/10 anonim ***** válasza:
pont ezért kell a gyógyszeres kezelés h ne legyen akkora a feszültség, fokozatosan átállsz rá h stresszmentesebben is lehet élni aztán lassan a gyógyszert is elhagyhatod. de azért kell pár év az átállásra
2018. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!