Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem lennének ilyenek a...

Ha nem lennének ilyenek a pszihológusok, akkor kevesebben lennének öngyilkosak?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy nem lehet megosztani semmit velük. Nem öntheted ki a lelked, vagy ha mégis megteszed, bezárnak. Szerintem ha nem lenne így, sokkal több ember gondolná át a dolgokat, és nem ölné meg magát. Saját tapasztalat, én rettegtem, hogy bent tartanak hónapokig.

2018. aug. 25. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

A pszichomókusok jórészének ugyanaz az attitűdje, mint a vállalati szféra többi dolgozójának. A páciens járkáljon csak hozzá és fizessen mint a katonatiszt, ő meg eldumálgat vele egy órát, pufogtat mindenféle divatos közhelyet meg áltudományos halandzsát, és részéről le van tudva a dolog.

Többek között itt is látni, hogy a magyar egészségügy egy nagy nulla, de a bégető narancsbirkacsordának hiába magyarázod, csak mantrázza tovább a buta kormánypropagandát.

2018. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Bezárnak? Azt zárják be, aki ön- vagy közveszélyes. Sokszor pont az a baj, hogy nem zárják be, az illető meg öngyilkos lesz, aztán a család (és a média) őt vádolja, hogy miért nem tett lépéseket.

És ha ekkora a baj, a már messze nem a pszichológus, hanem a pszichiáter hatásköre.

2018. aug. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pszichologus senkit nem zár be. Pszichiáter már esetleg. De pont hogy sokkal kevesebb embert utalnak zart osztályra mint amennyien ön- és közveszélyesek.
2018. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért nem ilyen egyszerű a kérdés. Az öngyilkosságot elkövetők jelentős része nem fordul segítségért. Aki megkísérli (akár befejezetlen, akár befejezett formában) az öngyilkosságot, az annyira beszűkült tudatállapotban teszi, hogy semmilyen más külső inger nem jut el hozzá. Tapasztalatból mondom. És ha a pszichológus nem tud segíteni, akkor küld tovább pszichiáterhez, aki gyógyszeresen kezel. A pszichiáter sem fektet be azonnal kórházba, kizárólag végső esetben, ha annyira önveszélyesnek ítél meg. A másik eset, amikor azonnal kórházba kerülsz, ha befejezetlen öngyilkossági kísérleted volt.

2018. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak nem értem mért tartanak bent, ha az ég világon semmit sem csináltam.....

Ilyen hülye rajzokat kell csinálni....aztán maradhatsz tovább a börtönödben, ami mégjobban rásegít a gondokra.....

2018. aug. 25. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus senkit nem tarthat bent sehol sem.

Más kérdés, ha valakiről úgy ítéli meg, hogy magára, vagy másokra nézve veszélyes lehet és ezért jelzést kell tennie valahova.


Olyan pszichológushoz kell menni, akit sokan ajánlanak, vannak vele kapcsolatban tapasztalatok, esetleg írja is magáról, hogy olyan probléma a szakterülete, mellyel hozzá fordulsz.

2018. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Évekig jártam pszichológushoz, hónapokig pszichiáterhez, de még soha nem akartak bezárni. Csoportterápiára is jártam, ott kb. mindenkinek voltak szuicid gondolatai, de senkit nem zártak be emiatt (aki volt pszichiátrián közülünk, az önként ment).

Ha téged be akarnak zárni, akkor ott súlyosabb problémák vannak.

2018. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!