Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől jön ez a " kiesés"?...

Mitől jön ez a " kiesés"? Nagyon parázok

Figyelt kérdés
22 éves srác vagyok és több mint fél éve már nap közbe jönnek rám ilyen furcsa érzések, mintha kihagyna az agyam, teljesen betompulok kb az setudom hogy hol vagyok. de értelmes válaszokat adok. csinálom a dolgom, de teljesen le vagyok zsibbadva. estére nagyából rendeződik a dolog.és emlékszem is hogy mit csináltam nap közbe. csak egyszerűen teljesen letompulok vagy nemtudom. mitől lehet? ez egyébként pánikot kelt bennem, és félek hogy valami agybajom van. és néha eljut pánik szintre a dolog :(

2018. aug. 28. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, kerdezo. Beszeltel mar orvossal?:)
2018. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha tudnál még írni valamit erről,akkor lehet könnyebb dolgom lenne, de van olyan amikor teljesen kiesnek dolgok, vagy mindenre emlékszel? Szokott olyan lenni, hogy nem emlékszel arra hogy egy bizonyos dolgot mikor raktál oda, ahol megtaláltad? Vagy pl. szoktál otthon olyan dolgokat találni amire nem emlékszel hogy megvetted/a tiéd? Amit leírtál (az hogy tompán emlékszel a nap eseményeire/mintha nem is te lettél volna), ezekről még nem igazán hallottam, persze nem vagyok a wikipédia és végzettségem sincs, egyszerűen csak érdekelnek a mentális betegségek. De ami nekem egyből beugrott (és nem beparáztatni akarlak) az a disszociatív személyiségzavar egyik tünete: az ettől szenvedők gyakran úgy jönnek rá, hogy valami nem oké, hogy emlékezetkieséseik vannak, vagy pl. találnak valamit a házban ami nem az övék, de olyanról is hallottam már, aki jegyzeteket talált, amik neki szóltak (pl. ebédelj rendesen mert nem reggeliztél). Szóval ettől eléggé távol áll amit leírtál, ráadásul ez egy baromi ritka betegség, de azért figyelj oda mindenre. És mindenképpen keress fel egy pszichológust. Ne félj tőlük és ne halogasd, mert ha akarsz magadon segíteni, akkor egyszer úgyis muszáj lesz.
2018. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A 2. vagyok megint:) rákerestem gyorsan és a deperszonalizáció egyik tünete is lehet amit leírtál. Guglizz rá.

17/L

2018. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát igen, elég valószinű, de legalább van lehetőség a "visszatérésre"
2018. aug. 28. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!