Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lenne a megoldás?

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.

14 éves voltam,amikor elvesztettem édesanyámat,és azóta figyeltem meg ezeket a gondokat.

Egyrészt,szorongok. Nagyon ritkán mozdulok ki,és akkor is,ideges vagyok az emberek jelenlététől,mindig arra gondolok,hogy mások mit gondolnak rólam stb..

Másrészt,senkivel nem akarok ismerkedni,úgy érzem,nem vagyok kíváncsi az emberekre.

Harmadrészt,este néha rámtörnek ezek az érzések,és ilyenkor csak frontinnal tudok elaludni.

Mit tegyek ezzel?


2018. aug. 14. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Részvétem :( Jártál pszichológusnál? Hatalmas trauma ért,mikor elvesztetted az édesanyádat,nem dolgoztad fel még.Másrészt valahogy tanuld meg értékelni magad! Nem számít mások mit gondolnak rólad,ha te rendben vagy magaddal.Sokaknak ezért a belső békéért kőkeményen meg kell dolgozni,és sokszor nem megy egyedül.Segítséget kérni nem szégyen.Vannak barátaid,akikkel tudnál beszélgetni? De nem is kell sok,elég egy is,vagy egy rokon.Néha kell valaki,aki kirángatja az embert a depresszióból,de néma gyereknek anyja se érti a szavát.
2018. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Nem voltam pszichológusnál,azt gondoltam megbirkózok vele egyedül is,meg persze a családom is támogató volt(apukám és a nővérem)

Van egy barátom,vele szoktam beszélni,de nehezen nyílok meg,sokszor nem is beszélek neki erről,nem akarom terhelni.

Sajnos úgy érzékelem,hogy ez egy egyre súlyosabb depresszió,de nem tudom mi lenne a megoldás.

2018. aug. 14. 23:35
 3/3 anonim válasza:
Ezen mindenképpen felül kell emelkedned, hiszen ha ilyen maradsz, sosem fogsz tudni kiteljesedni és érvényesülni. Pedig érvényesülnöd kell. Értékes vagy és nehogy önbizalomhiányod legyen, mert nincs miért. Az emberek véleményére tegyél magasról, próbáld úgy alakítani az életedet, hogy magadnak felelj meg, meg kicsit a szeretteidnek. Az édesanyád már lehet, hogy jobb helyen van, nem érdemes a múlton rágódni. Viszont a barátok nagyon fontosak, boldoggá tesznek minket, szóval próbálj kicsit változtatni valahogy ezen, érdekeljenek az emberek, mivel mindenki egy csoda és szerencsés vagy, hogy megismerheted őket. Mozdulj ki többet, legyél laza, próbálj ki dolgokat és lépj ki a komfortzónádból. Szerintem így van értelme élni.
2018. aug. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!