Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alkoholizmus?

Ez alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Napi 2-3 dl tömény plusz 3-4 üveg sör...10-11 napig minden nap aztán 3-4 nap szünet...( nem én iszom hanem a barátom)

2018. szept. 4. 16:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te iszol,hanem nem írtad volna a szabadkozást zárójelben hogy nem te iszol. Valld be hogy alkesz vagy nem szégyen.
2018. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó...ha igy lenne nem tagadnám..ez egy anonim oldal...am igen iszom..szilveszterkor, lagziba, családi alkalmakkor..nyál női italt...1-2 felest...ezért lehet alkesz vagyok...🤣🤣🤣
2018. szept. 7. 04:06
 13/13 anonim ***** válasza:
Szenvedélybetegekkel dolgozom, és apasztalatból tudom, hogy nagyon nehéz bárkire rámondani azt, hogy alkoholista. Van olyan kliensem, aki az árokparton összepisilve ébredt hajnalonként, aztán már nem kellett sokat várni, hogy nyisson a kocsma, és megihassa az első felesét. Van olyan személy is, akinek sok volt az, hogy ha héten EGYSZER elkezdett inni, akkor nem tudta abbahagyni, és filmszakadásig ivott. Ki az alkoholista a kettő közül? Sokan azt mondanák, hogy az első, pedig amúgy mindkettő! Második emberünk azért, mert nem tud parancsolni saját magának, amikor egy korty alkoholt is megiszik, és őt ez zavarja. És igazából ez a kulcs a leszokáshoz is, a belátás. Hogy ez valahol probléma, hogy nem egészséges, hogy hosszú távon ez súlyos egészségkárosodáshoz vezet, mivel az alkohol idegméreg. Én megpróbálnék erről vele beszélni, hiszen valamilyen oka van annak, hogy ezt az életmódot folytatja, és vannak a kórházon, addiktológián kívül is egyéb lehetőségek, hogy ingyenesen segítsenek a párodon (és rajtad is, hiszen elszenvedője vagy ennek a betegségnek). Keress szenvedélybetegek alacsonyküszöbű vagy közösségi ellátását a lakóhelyeden, vagy annak közelében, ott biztosan fognak tudni akár anonim módon is segíteni.
2018. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!