Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség lehet?...

Ez milyen betegség lehet? Tudna pszichológus segíteni?

Figyelt kérdés

Folyton olyan dolgokra gondolok amikre nem akarok. Pl a szeretteim bármikor meghalhatnak vagy megbetegszenek, vagy lehet, hogy én és ezt nem tudom megelőzni majd. Kényszeresen mozgatok tárgyakat, emberek előtt megfelelési kényszerem van. Telefonozás közben folyton az ujjaimat dörzsölöm, mert úgy érzem van rajtuk valami, napközben nem bírom ki, hogy a fogalmat ne csikorgassam és van, hogy mások szólnak rám.

De ami a legdurvább, hogy pár napja megláttam az asztalon egy konyhakést és előttem volt egy kép, hogy nekitámadok vele a szerelmesnek. Aztán arra gondoltam, hogy mi lesz ha elveszítenem az önkontrollt és megteszem csak úgy ok nélkül, persze sosem tennék ilyet, de a víz is levert a szorongástól, hogy elűzzem a fejemből ezt a gondolatot. Ez nem normális, tudom nagyon jól, de már szörnyen kivagyok borulva ezektől a gondolatoktól, mert én csak boldog életre vágyom semmi másra. És minnél inkább ezt akarom, rajtam van a paranoia, hogy mi van ha megőrültem, folyton lesem, hogy hangokat hallok-e, minden rezzenéskor megremegek, megilyedek, szorongok.. úgy érzem sosem leszek olyan mint a többi normális ember :( nem bírom tavább...


2018. szept. 8. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:

*fogaimat

*szerelmemnek

2018. szept. 8. 19:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez menj. Ezen már nem tud pszichológus segíteni szerintem.
2018. szept. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jézusom, ahogy tudok elmegyek. Csak ne kelljen gyógyszereket szednem.
2018. szept. 8. 19:35
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Annyira félek, hogy valami durva mentális problémát diagnosztizálnak.
2018. szept. 8. 19:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Kényszerbetegség.

Angolul azt hiszem OCD a neve.

2018. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne attól félj, hogy meg akarnak gyógyítani. Attól félj, mi lesz, ha nem mész szakemberhez. Mindenképp kezelésre van szükséged.
2018. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez obszesszív-kompulzív zavar (magyarul rögeszmés-kényszeres zavar). Nagyon sokan küzdenek ilyesmivel, ne félj semmit, nem vagy őrült egyáltalán, de el kell menned szakemberhez. Valószínűleg a pszichoterápia és a gyógyszeres kezelés kombinációja hatásos lesz. Nekem is voltak ilyen gondolataim, aztán elmúltak maguktól. Sosem tettem meg egy olyan dolgot se, amitől féltem, hogy meg fogom.
2018. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól mondják az előzők, ez kényszerbetegség. Nekem is volt, bár másfajta gondolatokkal. Tényleg nagyon jól lehet kezelni.

A gyógyszerszedéstől ne félj! Megéri, ha cserébe nem fogsz szenvedni és normális életed lehet.

2018. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ahogyan lesz rá lehetőségem, elmegyek szakemberhez. Addig is próbálom magam “gyógyítani”. Annyi félelem van bennem ok nélkül és egyszerűen nem tudom az okát. Köszönöm a válaszadók az a segítséget és, hogy nem nézték hülyének, néha úgy érzem megőrültem, innen már nincs visszaút, nem normális ha egy embernek ilyen gondolatai támadnak.
2018. szept. 9. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!