Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegesség miatt hányinger....

Idegesség miatt hányinger. Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Az utobbi időben ha ideges vagyok hányingerem lesz, de nem az a tipikus hányinger mert hányni nem tudnék hanem érzem, hogy a torkom valami szorítja és öklendeznem kell. Ez tudom, hogy a stressz miatt van. Ha fogorvoshoz megyek ramjön, vagy ha vizsgázok szintén sőt már pánikroham szerürn ott ia ahol igaziból hányingerem volt és rettegek, hogy újra.

Kiskoromban volt ilyen de akkor pszochologushoz jártam elmúlt. Nemrég újra elkezdödött, járok pszocholohushoz de nem fektet nagy hanghúlyt ebbe az egészbe. Hogy lehetne ezt megszüntetni, hogy ne így vezessem le a stresszt?


2018. szept. 10. 12:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és akkor is jön, ha az otthonomtól messze vagyok, mert múltkor beteg lettem és nem tudtam haza jönni, és ezért idegesít, ha nem vagyok a városomban
2018. szept. 10. 12:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez velem napi szinten megtörténik. Gyomoridegem van,ideges vagyok,egy ideggörcsként élem az életem. Ez általában akkor szűnik meg,ha végre vége a napnak. Ezek az eddigi tapasztalataim. Viszont van gyakran otthon is. Szerintem az lenne a megoldás nyilván,hogy kiderited az okát, és megszünteted. Nyilvánvaló,na nem mondod,de más értelmes megoldást tudsz mondani? Szerintem az okozója a hunyó,szerintem erről a tanaroddal beszélj eloszor,vagy főnökkel, hogy ne menjen a jövőd kárára,aztán egy normális szakember,ha csak ez a gond persze.
2018. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld megszüntetni az idegességet, vagy inkább úgy mondanám hogy vond ki belőle az energiát.

Ha tudatilag készen állsz rá, gyakorolj pl valamilyen meditációt, vagy egyéb módszert amivel meg tudod ezt csinálni...

2018. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

"Ez tudom, hogy a stressz miatt van."

Na ezt rosszul tudod, és mindenki aki erre alapoz!

Azért vagy stresszes, mert a nyelőcsövedben egy olyan elváltozás van, amit a tudomány csak nyelőcsőtasakként emleget. Az antidepresszánsok korában ezt már nem is ismerik említésre méltónak!

2018. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom.

3. Válaszolo nem tudom te miről beszélsz, de ez nem a hányásról szól hanem az idegeskedésemről. Mert ez csak akkor van

2018. szept. 10. 20:26
 6/8 anonim ***** válasza:

3.vagyok


Arra gondoltam hogy ilyenkor ez úgy működik, hogy van egy látszólag rajtad kívül álló kiváltó ok.

Mondok egy egyszerű példát..

Pirosra vált előtted a lámpa.

Erre te ezt egyből elkezded minősíteni: Hogy miért pont nálam?.. El fogok ez miatt késni stb-stb.

Ez a te külső jelenségre rátett gondolkodásod, és ebből keletkezik az idegességed, azután pedig a hányinger.

Ezt a gondolkodást/gondolatfolyamatot kéne megszüntetni vagy megváltoztatni.

Vagyis hogy ne a szokásos módon reagálj a külvilágra hanem vagy keress valami vagy pozitív irányt:

pl. hogy milyen szerencsém van hogy piros lett a lámpa így van időm egy kicsit kifújni magam.

Vagy másik esetben egyszerűen nem reagálsz rá sehogy.

Hanem mivel már látod hogy a saját gondolataid miatt szenvedsz, egyszerűen elengeded az aktuális gondolatot/gondolkodást. Ezzel rengeteg energiát is nyerhetsz.

Ehhez viszont hogy ezt meg tudd valósítani képezni kell a tudatodat/gyakorolni kell pl meditációt.

Különben csak a szokások rabja maradsz, és nem tudod irányítani a saját gondolkodásodat - ez pedig szenvedéshez vezet.

2018. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja bocsi 3as a 4esnek szólt. De köszönöm a válaszod mert igazad van és igyekszem így tenni.
2018. szept. 12. 20:38
 8/8 anonim ***** válasza:

#4.vagyok

Sokan gondolkodnak hasonlóan. Ha ideges leszel, gombóc szorul a torkodba. De figyeld már meg, hogy a gombóc ott van a torkod alatt akkor is, ha nem vagy ideges. Csak akkor egyszerűen nem veszel róla tudomást. A nyelőcső nincsen bekötve a szervezet helymeghatározó rendszerébe ezért nem érzékeljük a betegségeit, elváltozásait. Ha beveszel egy szem nyugtató tablettát, az is azt a vezetéket vágja el, amelyik a gombócérzést vezeti az agyba, ezért megnyugszol. Vagy inkább az agy azon területét tompítja, amelyik érzékeli a jelenséget. Nem a jelenséget szünteti meg, hanem csak az érzetét tompítja. Az orvosok és a tudomány sem ismeri ezt el, mert ha a nyelőcső gyógymódját kifejlesztenék, akkor ebből nem lehetne pénzt csinálni. Inkább hagyják, hogy az emberek higgyék azt, hogy a stressz az a munkahelyen van, tehát szidják csak a munkahelyet ahelyett, hogy a saját egészségére figyeljen.

2018. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!