Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosás hegeinek eltüntetése,...

Vagdosás hegeinek eltüntetése, kicsit másképp?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a legboldogabb időszakomból szarmaznak a bal alkarom hegei. Már több, mint 10 eves hegek. Nem kérdezi meg sose senki hogy mik ezek de nyilván mindenki tudja, tipikusan vagdosós hegek. Anno abban az időszakban csináltam, nem is készült új. De az utóbbi időben valahogy felmerült bennem a vágy, hogy "eltüntessem". Sajna a tetkó nem lehet. Akadt egy olyan ötletem, hogy leboritom forró olajjal. Tudom hogy fájni fog mint állat, de legalabb annak a hegei nem fognak szándékosnak tűnni. Smink, tetkó nem jöhet szóba. Esetleg valaki "megoldotta" vmi más módon ezt a problémát?

2018. szept. 11. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, van mód az eltüntetésükre orvosi úton is. Valahol olvastam róla, megpróbálom előtúrni a cikket. Arra viszont konkrétan emlékszem, hogy csillagászati ára van a beavatkozásnak.
2018. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyilván kedves 1-es te aztán tudod milyen lehet ezekkel a hegekkel élni. De jöhetnek az alazo kommentek, nyilván ilyen hegekkel meg is érdemlem.
2018. szept. 11. 12:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes stílusa ugyan elég agresziv, de a tartalomban igaza van.

Ha elforrázod olajjal, akkor az egész karod egy nagy heg lesz, jó esetben mozgatni sem tudod utána rendesen, és semmi esetre sem lesz kedvezöbb a kinézete, a legtöbb embernek kimondottan undorító látvány.

Ha annyira zavar, akkor keress fel egy orvost, aki el tudja tüntetni. Adott esetben érdemes elötte egy pszichológust is megkeresni és neki elmondani, hogy mennyire zavar, ha erröl szakvéleményt ad, a TB valamennyit (súlyos esetben az egészet) átvállalhatja.

2018. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Most nem találom a cikket, lehet, hogy már nem is érhető el. Én mindenképpen azt javaslom, hogy keress fel egy plasztikai sebészt!
2018. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nyilván nem gondoltam az egész kart leboritani. Csak közép tájon ahol a hegek is vannak, gondolom ha ennyi év után nem múltak el ennél jobban már nem is fognak. Lehet nem lesz szép látvány, de még mindig más egy ilyen sérülésre nézni mint a vagdosós hegekre. Szépnek egyik se szép, nyilván. Megkereshetek ugyan orvost vele, de anyagilag plasztikai műtét biztosan nem jöhet szóba.
2018. szept. 11. 13:31
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne tedd tönkre jobban a bőrödet, vannak szerek, amikkel nagyon jó hatásfokkal lehet kezelni a hegeket.

Személyes tapasztalatom a Contractubex és Dermatix ultra gélekkel van tapasztalatom, ajánlani tudom őket.

Persze ne várj pár nap alatt változást, a fiam balesete után fél évig kenegettük a hegeit. Ezt a két gélt nekünk a sebész ajánlotta és hálásak vagyunk érte. Érdemes enyhe nyomókötéssel alkalmazni, a karodon ezt megtudod oldani, betekered gézzel, vagy fáslival, vagy csak valami szorosabbat veszel fel. Mi naponta kétszer kentük.

Gyógyulást kívánok neked! :)


[link]

2018. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Közben 1-es törölte a kommentjét.


Az utolsó hozzaszolasban lévő krémek nekem úgy tűnnek, hogy viszonylag új gyógyuló félben lévő hegekre vannak. Végülis megprobalkozhatok vele, hátha. Bár nem sok reményt fűzök hozzá.

2018. szept. 11. 14:10
 8/15 anonim ***** válasza:
(Nem #1 törölte, hanem egy modi, vagy admin.)
2018. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Weleda krém nekem sokat segített, legalábbis az egyik kezemen amikor kenegettem, elhalványultak a hegek pedig elég durvák voltak, hát, a másik karomon még nagyobb hegek vannak, de ha azzal kenném biztos sokat segítene.

Fehéresek már a hegeid, vagy lilás, rózsaszínes esetleg?

2018. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Már teljesen fehérek, évek óta változatlanul. Ezért érzem úgy hogy ennél jobban már nem fognak elmúlni... És egyre inkább érzem hogy valamit tennem kellene vele. Ez így nem maradhat. :/
2018. szept. 11. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!