Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem ír már vissza a...

Miért nem ír már vissza a pszichológusom? Hiába kérdezem nem fejti ki! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó az utóbbi 2-3 hónapban már visszaírni az e-mail leveleimre a magánpszichológusom. Nekem kb két hetente akad olyan problémám amit azonnal (nem tudok várni az ülésig) fontos leírnom neki és választ várok. Azonban Ő már nem ír vissza és hiába mondom neki hogy ez nekem fáj azt mondja neki is van saját élete nem álhat a rendelkezésemre midnig. De hát nekem olyan súlyosak a problémáim hogy jó lenne ha visszaírna,


Hogyan vehetném rá hogy válaszoljon? Esetleg mondjam hogy ha nem ír akkor otthagyom?



#pszichológuss
2018. szept. 16. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizess neki érte!
2018. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha otthagyod, akkor később, az ülésen se fogod tudni vele megbeszélni a problémáidat. Sajnos a többi embertől csak korlátozott mértékben várhatsz segítséget, mert érthető okokból a legtöbb embernek nem te vagy az 1-es számú legfőbb prioritás. Ez a világ rendje, mindenki más is így van ezzel, hiszen más emberek is vannak a világon. Ahogy az ember felnő, ezt fokozatosan felismeri és megtanul együtt élni vele.


Ezért én azt javaslom, hogy a pszichológusodhoz is így állj: amennyit segít, annak örülj, és fogadd el, hogy nem jut több. Ha többet szeretnél, akkor olyan embert kell keresned, aki hajlandó többre, de nem biztos, hogy találsz, meg akkor sok mindent elölről kéne kezdeni.

2018. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elején a terápiás szerződésben rögzíteni kell a szabályokat, kereteket (akár szóban). E-mailben amúgy is sok minden félreérthető. Valószínűleg ezzel akar ösztönözni arra, hogy magadra támaszkodj, ne másra. Neki a munkaideje csak az ülésekre korlátozódik, csoda, hogy eddig válaszolt. Rávenni a válaszolásra sehogy sem fogod, ha otthagyod, lesz másik páciense, aki nem nyaggatja ilyenekkel. Ha másik pszichológust keresel, ő is hasonlóképp fog eljárni, mert kötik a szakmájának az etikai szabályai. Azt javaslom, beszéljetek meg átmenetileg gyakoribb üléseket.
2018. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Magándokik azért nem így szoktak hozzáállni a beteghez. Próbálj ki másik orvost! Keress hasonló problémával küzdő beteget, akivel tudnál kommunikálni. Akár itt ezen az oldalon is találhatsz lelki társat. Ez lehet pótolná a pszichológusod.
2018. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Túl sokat vársz el tőle.

Nincs olyan ember, aki egy csettintésre rendelkezésedre áll, mert neked így kényelmes.

A terápiás ülés pont arra szolgál, hogy rávezessen a problémáid önálló megoldására, ezért inkább legyél hálás neki,mert ösztönöz Téged.

A nárcisztikus személyiségeden pedig változtass, mert senki nem csicska, hogy dróton rángasd, ha ahhoz van kedved.

Az én pszichiáterem egy súlyos, bizonytalan kimenetelű betegség miatt felajánlotta nekem, hogy nyugodtan hívjam fel szabadidejében is, ha szükséges, de soha nem teszem, mert neki is van magánélete.

2018. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bodorio válasza:
0%

4.hez,5.hoz;

Könyörgök:A pszichoLOGUS nem egyenlő pszichiÁTER!

A pszichológus nem doki, hanem HUMÁN végzettségű!

Nagy hibát követ el az, aki annak a szakmának az egyik képviselőjét,amelyik pl.brutális zárt osztályokat működtet, összekeveri a "kedves, megértő és bátorító" pszichológusokkal.

2018. szept. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok: nem kevertem össze a kettőt, de itt nem is ez a lényeg!

Csupán annyit akartam érzékeltetni, hogy felesleges dolgokkal ne zaklassunk senkit, mert mindenkinek van magánélete, legyen az pszichológus avagy pszichiáter!

2018. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolso te milyen alapon allapitod azt meg, hogy a kerdezo felesleges dolgokkal "zaklatja"-e a pszichologust?

Szerintem maganban ezzel tisztaban vannak, hogy vannak betegek, akiknek ilyen igenyeik vannak. Kerdes, hogy mi van megbeszelve a pszichologussal.

2018. szept. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a magánpraxis azt jelenti, bármikor köteles a pszichológus válaszolni, és rendelkezésre állni.

Ha magánrendelésre mész, az nem jogosít fel mindenre.

Nyilván többet nyújt, mint a TB, de ott is emberek dolgoznak, és van nekik fontosabb dolguk is, mint a kérdező levelei.

2018. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!