Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő erős szociális...

Mi a teendő erős szociális fóbiára?

Figyelt kérdés
Mindig az jár a fejembe,hogy vajon ki mit gondol rólam,meg,hogy miért élnek a világon szemét rosszindulatú emberek és társaságba elkezdek szorongani,hogy vajon most jót mondtam e,vagy,hogy kibeszélnek,meg rajtam röhögnek! Ha elmegyek szórakozni,akkor részegre kell innom magam,hogy ne szorongjak bizonyos társaságba!Megőrit ez az egész! Dolgozni se merek elmenni,mert akárhol voltam,mindig előjött.Nem mertem megszólalni stb! Tudom ,hogy ez betegség,mert a legtöbb primitív ember leszarja ki mit gondol róla,de nekem egyszerűen nem megy! Mindig meg akarok felelni mindenkinek! sokszor ki is használtak a kedvességem miatt! Beszélgetéseknél is sokszor csak hallgatok,mert félek,hogy nem lesz jó amit mondok!Annyira jó lenne ettől megszabadulni és nem foglalkozni mások véleményével! Mi erre a megoldás?
2018. szept. 11. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:

A: Tényleg leszarni, hogy ki mit gondol rólad, mert nem számít!

B: Pszichológushoz járkálni évekig, odahordani egy ház árát, és hallgatni a közhelyeket.


Én az "A" megoldást javasolnám. Csak egy példa. Szerinted érdekli Erzsébet királynőt, hogy mit gondolsz róla? Nem! Leszarja, nem is tud rólad. Na, téged se érdekeljen, hogy Erzsébet királynő mit gondol rólad. Egyszerűen csak ne foglalkozz vele.

2018. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!