Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék változtatni?

Hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Régebben olyan ember voltam, akit semmi sem tudott eltéríteni a céljától. Amit elterveztem, addig dolgoztam érte, amíg el nem értem. Tehát állandóan csak fejlődtem, és haladtam felfele.


De amikor végzős lettem, 2 évvel ezelőtt megismertem egy kilencedikes lányt. Mivel ezelőtt nem nagyon foglalkoztatott a csajozás téma, így gondoltam, hogy kezdésnek jó lesz. Év elején meg is ismerkedtünk, majd nem sokra rá összejöttünk. Eleinte a szokásos boldog párkapcsolat, majd egyre jobban éreztem, hogy lehúz. Mivel egyetem volt a cél nekem, így sokat tanultam és kitűnő tanuló voltam sokáig, amíg el nem kezdte zavarni és mindent kitalálni. Nagyon sokat hazudott, kamu facebook-on voltak mások neki, és olyan sok stresszet zúdított rám, hogy egyre romlottam az életem minden területén.


Gyakran volt olyan, hogy vagdosta magát, én pedig egyszer megelégeltem, hogy nem hallgat rám, így megpofoztam. Azóta nem csinálta, de mindig felhánytorgatja, hogy bántottam. Nem sokra rá a családja fenyegetőzött, és egy idő után már annyira megelégeltem, hogy idővel minden barátommal megszakítottam a kapcsolatot, érettségin sikerült megbuknom és állandó stresszben élem az életemet. Egészen a mai napig ez megy, és 1 év semmittevés után már meguntam ezt az egészet, és szeretnék tenni a változásért, a jobb életemért. Csak sajnos annyira hozzászoktam, hogy vele vagyok, hogy nagyon nehezen tudok elszakadni tőle, már kényszeresen akarok vele lenni... nem tudom miért.


A lényeg, hogy hogy tudnám szép lassan megszakítani vele a kapcsolatot, hogy építsem fel újra az életemet?



2018. szept. 18. 16:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt nem szép lassan kell, hanem őszintén megmondani neki a véleményed és otthagyni. A leépülésed teljes mértékben a te felelősséged, hiszen már felnőtt ember vagy; ideje elkezdened tudatosan szeretni azokat, akik erre érdemesek.

Amúgy ismerem ezt, hogy mennyire nehéz otthagyni egy ilyen nőt, ezért mondom, hogy ne húzd tovább, hiszen a szakítás után sem lesz könnyű időszakod.

2018. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!