Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek neki?

Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó. Szerintem nem normális, amit csinál, egyáltalán nem vigyáz magára. Rengeteget vállal magára (állás, másodállás, levelező képzés), olyan szinten túlterheli magát hogy néha tényleg csak arra van energiája, hogy hazaérjen és beessen az ágyba. Olyan ténylegesen szabad szabadnapja, hogy nem foglalkozott munkával, tanulással, házimunkával, csak pihent, nyár eleje óta nem volt. Van, hogy egész nap nem is eszik semmit, mert túl sok volt a dolga/nem jutott eszébe. Brutális hangulatingadozásai vannak, egyik percben még kedves és vidám és minden oké, a következőben üveges szemmel bámul maga elé. Az önbizalma is valahol a béka hátsója alatt lehet, egyszer részegen közölte velem, hogy hagyjam el, mert nem akarja, hogy vele tegyem tönkre az életemet (?), mikor sokkal jobbat is kaphatnék, szerencsére ezt kialudta. Nagyon gyakran álmodik rosszakat, volt, hogy úgy ráztam fel, mert zokogott álmában. Időnként odabújik, hogy mennyire szeret, a legszebb dolog az életében, hogy engem megismert, máskor meg azt mondja, hogy tudja, milyen nehéz vele, ha megunom, vagy elegem lesz belőle, akkor nyugodtan menjek el, nem fog haragudni, nem kell vele maradnom... Nem is értem, hogy jut ilyen az eszébe, mióta együtt vagyunk, egyszer se gondoltam arra, hogy elhagynám, a legcsodásabb dolog az életemben, az egyetlen dolog, ami nehéz vele kapcsolatban, az az, hogy látom, hogy nem boldog. A pontot az i-re az tette fel, mikor kiderült, hogy még a mai napig is előfordul, hogy megvágja magát. Mondtam neki, hogy menjen orvoshoz, azt ő is elismeri, hogy gondjai vannak, de jelenleg reggeltől estig be van táblázva, hétvégén is. Meg azt mondta, mindig is ilyen volt, amióta az eszét tudja.

Egyébként okos, vicces, másokkal sokat törődik, ezek a dolgok számomra is több év után derültek ki, mikor összeköltöztünk. Ő 23, én 24 vagyok.


2018. szept. 20. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Először azt hittem csak szimplán kimerült, ezért vannak hangulatingadozásai, de írtad hogy vagdossa magát, tehát valami komolyabb dolog áll a háttérben. Ilyen esetben szerintem csak orvos tudna segíteni. Az sem normális hogy ennyire leterheli magát, valószínűleg ugyanaz áll a hátterében, mint a vagdosásnak. Nem vagyok pszichiáter, szerintem depresszió lehet, vagy valami hasonló.
2018. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Muszáj valamit elengednie, hosszú távon ez nagyon nem lesz jó így, teljesen kimerült lesz fizikailag és mentálisan is. Állítson fel egy sorrendet, hogy mi az, ami feltétlenül fontos és szeretné is csinálni, amit meg főként muszájból csinál, azt próbálja elengedni és többet foglalkozzon önmagával.


Amit tehetsz, az az, hogy spontán kizökkented ebből a helyzetből: vidd el őt valahova, amit szeret, lepd meg egy aprósággal. Érezze azt, hogy még jobban törődsz vele és persze újra és újra mondd el az aggodalmaidat az egészségével kapcsolatban, bár sajnos a legtöbben akkor cselekednek csak és hagyják abba a mókuskereket, amikor már nagy a baj. Ez velem is így volt, de nem szabad feladni, beszélgessetek sokat, kérdezgesd, hogy van-e valami, ami miatt ennyi mindent magára vállal és közben elfelejt élni. Lehet, hogy megfelelési kényszerről van szó. Én ezt csak pszichológussal tudtam legyőzni, vagyis megtanultam, hogyan tudom könnyebben kezelni. Beszélgessetek, hogy rájöjj, mi a gond. Minden jót!

2018. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az előttem hozzászólóknak igazuk van. Vállaljon kevesebbet, és állítson fel fontossági sorrendet. Hosszútávon fizikailag és mentálisan káros hatásai lehetnek, mint például a szívbetegség.

Mindenképp forduljon szakemberhez, amíg nem késő.

2018. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!