Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, hogyan érthetném...

Pánikbetegek, hogyan érthetném meg jobban ezt a betegséget?

Figyelt kérdés

Egy közeli ismerős pánikbeteg lett az elmúlt évben és nem igazán tudom, hogy hogyan segíthetnék neki, amikor rátör a roham. Tudtok adni ebben tanácsot? Nagyon tehetetlennek érzem magam ilyenkor, egyben nem is igazán értem a helyzetet. Nem akarom alábecsülni a dolgot, de nem fér a fejembe, hogy amikor testileg semmi bajod (mert végeztek rajta vizsgálatokat és makk egészséges), akkor hogyan tudjátok bebeszélni magatoknak a tüneteket? Mitől jön ki a roham?

Próbálok nyitott és bátorító lenni de egyre inkább fogy a türelmem, amikor a semmitől is megijed és teljesen nyilvánvaló dolgok miatt kell nyugtatgatnom. Ami nehezít a helyzeten, hogy egy helyen is dolgozunk és nem egyszer fordult már elő, hogy a pánikbetegsége miatt a munka rá eső részét is én végzem el. Ne gondoljatok szívtelennek, elhiszem, hogy mentálisan beteg, de mostanában egyre inkább úgy tűnik, hogy akkor jön ki a pánik különösen, amikor valami kötelezettsége lenne...

Akinek van tapasztalata ebben a betegségben, tud tanácsot adni? Privátban is írhattok.


2018. szept. 22. 18:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ez nem bebeszélés elven működik,csak jön magàtól.Stresszes helyzet gyakrabban előhozza a rohamot.Ha a kötelezettsége stresszt,szorongàst okoz neki akkor logikus hogy munkàban gyakrabban van rosszul.Elhiszem hogy idegesítő de ez van.Csak a türelem és tàmogatàs segíthet.Az ezohoz pedig semmi köze ennek.
2018. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!