Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy laktózintoler...

Nodiggity202 kérdése:

Lehetséges, hogy laktózintoleranciában szenvedek?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdtem inni cappuccinot, amit én úgy készítek, hogy veszek hozzá port és megtöltöm a 3 dl-es bögrémet teljesen tejjel.

Már 1 hete folyamatosan iszom és megfigyeltem, hogy van egy minimális hasmenésem, puffadok, kellemetlen érzés van a gyomromban és szúr az oldalam. Továbbá nem múló pattanásos periódus zajlik éppen az arcomon, ami rendkívül furcsa, hisz már egy féléve teljesen tiszta, szép, ápolt a bőröm. Mint mondtam, mostanában kezdtem el inni sok tejet és fogyasztani több tejterméket, hiszen előtte kifejezetten nem szerettem ezeket (egy gyerekkori "trauma" miatt, amikor sajnos kidobtam a taccsot az előbb említett produktumok miatt).

Lehet, hogy butácska vagyok, mert 16 éves vagyok és egyébként nem volt semmi komoly mentális betegségem (nem mintha ez akkora hatalmas betegség lenne, inkább egy állapotnak vélem felfedezni), de mégis azért ez egy kicsit furcsa.

Lehetséges, hogy laktózintoleranciában szenvedek?


2018. szept. 23. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hasonló tüneteim voltak nekem is (puffadás, hasmenés). Ha nem akarsz a gasztroenterológián bohóckodni (sokat várni, illetve a kilégzéses egész délelőttös mulatsághoz), javaslom térj be egy egészségügyi centrumba és kérj egy laktóz intolerancia genetikai tesztet, sokkal egyszerűbb, csak sajnos ezt a formulát a TB nem finanszírozza. (Centrum labnál jártam tavaly, akkor volt kemény 6500ft). Ha esetleg pozitív lenne, akkor érdemes csináltatni egy allergia vizsgálatot is, nehogy úgy járj, mint én, hogy hiába szeded a laktóz tabit, alig segít, mivel mint kiderült tejfehérje allergiám is van.. :D
2018. szept. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Vegyél laktózmentes tejet magadnak!
2018. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet laktóz is de nekem ugyanezek a panaszok tejfehérje allergia mellett voltak csak kiegészítette még kis orrfolyás meg viszketés. De ezek nélkül is lehet allergia is..
2018. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!