Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikortól lehet azt mondani,...

Mikortól lehet azt mondani, hogy valaki alkoholista?

Figyelt kérdés
Mi az a határ amikor már betegségnek állíthatjuk?
2007. dec. 2. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elág sokat foglalkoztam a függőségek témával, de nem vagyok szakértő.

Tudtommal azonban, nem a mennyiség, hanem a rendszeresség határozza meg. Vagyis az is alkohol függő aki napi egy üved sört iszik meg, amennyiben dügrohamot kap, ha nincs meg a söre, még fizikailag is rosszul érzi magát a pszichés frusztráció miatt és képes szinte bármire, hogy megkapja a szokásos (akár 1 üveg sör) adagját.

Az is függő aki nem issza meg csak állandóan azon gondolkodik, hogy jó lenne inni. (jellegzetes fogyókúrás pszichózis az étellel való állandó foglalkozás :)))

Nem csak az beteg, aki matrészegen veri a családját minden nap, vagy akinek már tönkretette a testét az alkohol és mindenféle betegségekben szenved miatta. Sajnos, csak ez utóbbiak jutnak el oda, hogy kezeljék őket. A kevés ivő függőket nem is veszi észre a család - többnyire.

Ennél talán meglepőbb, hogy a nagyobb időközönként (akár 1 hónap)rendszeresen nagyon lerészegedők is az alkoholfüggők közé tartoz(hat)nak.

Újra elmondom, nem vagyok addiktológus, csak sokat foglalkoztam a témával és ezek jöttek le nekem.

Az alkoholbetegnél is (mint legtöbbször) az egész családot kell "kezelni", az alkoholizmus a környezettel együtt gyógyítható. Nagyon hosszú és nagyon érdekes téma a függőségek pszichológiája.

Sajnos, feltételezem, hogy téged nem csak érdekesség szintjén érint a dolog, hanem nagyon mélyen. :(

Ha valaki a családodban alkoholbeteg vagy azt feltételezed, fordulj a kerületi családgondozóhoz, ahol megkaphatod az ezzel foglalkozó doki elérhetőségét. Ha nem te vagy beteg, akkor nem tudsz segíteni csak akkor amikor ő is akarja. De tudsz magadon segíteni, hogy téged ne tegyen tönkre egy másik ember betegsége. Vállalj felelőséget a saját életedért. Az ővéért neki kell.:))

2007. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

aki a mindennapi betevőjét cseréli alkoholra, minden nap azon gondolkodik mikor és hol tudna meginni egy kis kupicát, vagy üveg sört..

az alkoholista a az alkoholba folytja azt amit nem tud megoldani....vagy szembe nézni

"folyékony kenyér"

a túlsúlyos detto- ő pedig az evésben folytja el ...

2007. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholista az, aki függő. Mennyiségtől függetlenül.

Akinek muszáj innia, mert nélküle hiányérzete van.

Legjobb teszt: egy hét 100% absztinencia és kiderül, mennyire hiányzik.

2008. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az az alkoholista aki pszichikailag, testileg, agyilag függ a piától. Nem a mennyiségtől és a gyakoriságtól.

Ha nem iszol és hiányzik, várod, fizikailag kívánod, idegileg ingerült vagy, gondolataid a pia körül forognak, akkor vagy alkoholista.

2009. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!