Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet összefüggés? Hogyan...

Lehet összefüggés? Hogyan tudnék túljutni ezen.

Figyelt kérdés

Pénteken lesz két éve, hogy közölték egy vizsgálaton, hogy a 16 hetes magzatomnak nincs szivhangja. Tervezett baba volt, semmi előjele nem volt, hogy baj lenne.

Holnap lesz egy éves a kislányom.

Elég negatívan élem most meg a napokat. Talán a baba elvesztésén nem tettem túl magam?!


Sajnos, hoztam egy rossz döntést és megcsaltam a férjem pár hónapja. Totál magamba beszéltem hogy hiv fertőzött lettem. Az eset után 12 héttel elmentem szűrésre, negatív lett az eredmény. Ennek négy hete, de azóta is folyamatosan azon agyalok, hogy mi van ha téved és mégis beteg vagyok. Állandóan azon pánikolok, hogy az egy éves kislányomat is elvesztem, amiatt, hogy átadom neki a betegséget. Vagy, hogy nem fogom tudni felnevelni, mert meghalok.


Mit csináljak, hogy jobb legyen???


2018. szept. 26. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A betegségtől való félelmed rögeszmévé vált, ami szorongást okoz. Nálam is ez volt pont a HIV-vel. 3 tesztet is csináltattam, mert nem hittem el, hogy negatív. Beszűkült tudatállapotban voltam, nagyon komoly szorongásom volt. Ezek a gondolatok egy pillanatra sem hagytak békén. Borzalmas időszak volt. Amikor elmúlt, rájöttem, hogy abban az állapotomban nem tudtam tisztán látni az irreális félelemtől. Ma már csak nevetek ezen, de akkor maga volt a pokol. Kérj segítséget pszichológustól, muszáj beszélned róla!

2018. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Pont így vagyok vele, mint ahogy leírtad. "tiszta" pillanatomban tudom, hogy semmi bajom nincs. Viszont nem telik el nap, hogy ne azon agyalnék, hogy mi van ha téved a teszt, vagy még 12 hét után sem tudták kimutatni, mert lassan terjed el a szervezetemben. A vérvétel óta, kb ötször hívtam fel az ÁNTSZt és idióta kérdésekkel bombáztam őket... Azon gondolkoztam, elmegyek egy új tesztre. Az a baj, hogy már mindenféle tünetet is képes vagyok produkálni. Annyit nyomkodtam a hónomalját, a nyakamat és az ágyékomat, hogy fáj (nyirokcsomó kitapogatása végett). Voltam dokinál is, mert fáj a torkom hetek óta. Semmit sem látott, totál hülyének nézett.


Lehet igazad van a pszichológussal kapcsolatban. Neked segített? Túl tudtál ezen lépni? Mennyi idő volt?

2018. szept. 26. 16:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom, mit érzel, én is folyamatosan orvosokat hívogattam, vérvételekre járkáltam, és amint a HIV-től való félelem elmúlt, azonnal jött a HPV okozta méhnyakráktól való rettegés. Én is folyamatosan nyomkodtam a nyirokcsomóimat, teljes pánikban voltam. Én nem mentem pszichológushoz, mert fokozatosan elmúlt 6 hónap alatt, amiből az első 3 hónap folyamatos aggódás, szüntelen rágódás, depresszió volt. A vége fele olyan volt, mintha az agyam egyszerűen belefáradt volna az aggódásba. El fog múlni, ebben biztos lehetsz. De egy pszichológussal jelentősen le lehet rövidíteni a szenvedést.
2018. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm... Iszonyat sokat segített, hogy leírtad. Úgy érzem van kiút... Nálam ez kb három hónapja tart. És tényleg olyan az agyam, mintha néha már belefáradni kezdene.


Nagyon Nagyon nagyon hálás vagyok neked. Köszönöm szépen

2018. szept. 26. 17:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Nyugodtan írj privátot, ha beszélgetni szeretnél!
2018. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!