Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pajzsmirigy alulműködésre...

Pajzsmirigy alulműködésre kaptam gyógyszert. Elkezdtem szedni, és kb. két hét után pánikroham tört rám. Ültem, gondolkodtam, és egyszer a halál jutott az eszembe, nem tudtam egy helyben maradni. Mi ez a betegsèg?

Figyelt kérdés
Ezek a tünetek többször is előjöttek, sőt a betegsègektől is elkezdtem rettegni. Attól tartok, hogy meg fogok bolondulni, nem tudom irányítani a gondolataimat. Olyan szintű félelem ez, amit eddig soha nem éreztem. Abbahagytam a gyógyszer szedését, és sokat csökkentek a rohamok száma. Ha felszínesen foglalkozok mindennel, vagy dolgozok, akkor szinte nem is jut eszembe. Ha koncentrálni kell akkor mindig erre kalandornak a gondolataim. Folyamatosan bennem van, hogy megőrülök.
2018. szept. 27. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Kezeletlen pajzsmirigy betegségtől hamar kretén lesz ám az emberből.


A rohamokkal fordulj pszichiáterhez. Nincs közük a gyógyszerhez, legfeljebb beképzeled.

2018. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, sőt biztos, hogy jobban járnál, ha megfogadnád a szlogen tanácsát:

"Kérdezze orvosát, vagy gyógyszerészét!"

Hozzá nem értők tanácsát kár kérdezned, ha lenne itt orvos, esküje szerint nem diagnosztizálhatna látatlanban.

.

Orvos és/vagy pszihiáter a segítség.

2018. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó tanács lenne a "kérdezze orvosát...", csak nem biztos, hogy hatékony is. Persze meg lehet próbálni. Két eset lehetséges: 1. Az orvos vállat von, és közli, hogy "ez ezzel jár" (ez a gyakoribb); 2. Laborvizsgálatokat kér a hormonszintek ellenőrzése céljából, és az eredmények függvényében csökkenti a gyógyszeradagot, ha szükséges.


Eleve kérdés, hogy milyen laboreredmények alapján írta fel a gyógyszert, és mennyit. Ha csak egy szimpla TSH alapján, és/vagy nem fokozatosan bevezetve, akkor simán lehet a pánikroham a túladagolástól.

Kérdező, írd le az összes laboreredményedet, ami volt, és hogy mennyi és milyen gyógyszert szedsz, akkor tudok segíteni.

2018. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A TSH végig 2.62-3.50 mlu/1 között volt. A szabad T4 volt 11.4 pmol/l. Ez volt kevesebb mint kellett volna. 12.0 felett kellett volna lennie.
2018. szept. 27. 21:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Letroxot írtak fel. Fél szemet.
2018. szept. 27. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!