Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Adjatok tanácsot!

Mit csináljak? Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

1. nagyon szorongok


2. depressziós vagyok


Már régóta csinálom az egyetemet és ma megláttam, hogy egy közeli ismerősöm lediplomázott és elsírtam magam. Úgy érzem, hogy az én életem célja, nem az, hogy ilyen nagy dolgokat elérjek, hogy lediplomázzak stb... mert hiába csinálok meg valamit, az alapprobléma úgysem szűnik meg és csak továbbfojtogat.


Nincsenek barátaim, társas kapcsolataim, az egyetlen embert, akit szerettem és akire támaszkodhattam és akinek elmondhattam mindent, ami bántitt elvesztettem, mert már nem bírta tolerálni, hogy ennyire szorongok. Üresnek érzem magam, nem érdekel semmi igazából.


Nem látom a kiutat. A szüleimmel erről NEM tudok beszélni. Nem nyitottak az ilyesmire, szerintük ilyen nincs, hogy depresszió, meg lelki betegségek ez csak nyafogás.


És nem tudom, hogy honnan merítsek erőt, hogy mit csináljak.. itt vagyok huszonévesen és mindentől annyira félek, mint egy ötéves kisgyerek? :(



2018. okt. 2. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez mára már elég "általános" jelenség lett, hogy a gyermeknek lelki gondjaik vannak, amit a szülők nem vesznek komolyan. Nagyon is komolyan kellene ezeket venni, főképp, mivel a depresszió egy nagy része épp a szülői magatartásra vezethető vissza. Sajnos a legtöbb szülő még csak észre sem veszi, hogy megfojtja a gyermekét.


Így tehát ezzel ne foglalkozz, hogy ők mit gondolnak. Fogadd el, őket nem érdekli ez a téma; ne ragadj le egy sémánál, keress másikat.


Próbálj meg elkezdeni valakivel beszélni - barátokkal, testvérrel, szakemberrel, vagy akár csak itt neten valakivel.


Tudom, milyen nehéz a dolgok lelki terhét cipelni - de mi tovább cipeled, az annál súlyosabb lesz.

2018. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Emlékezz vissza hogy érezted magad a depresszió előtt.

Meríts erőt abból, hogy ha régen jobb volt, akkor el lehet jutni újra abba az állapotba.


Ha ezt valami alapprobléma meggátolja, érdemes lenne a megoldására koncentrálni. Elvileg a pszichológusok ebben segítenek. Egyedül viszont iszonyat nehéz. :(

2018. okt. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Beszélgess, nyiss emberek felé!

Próbáld ki a mindfulness-t!

2018. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán segítene, ha huszonévesen a magad lábára állnál, elköltöznél, és nem hallgatnád a meg nem értő szüleidet.
2018. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!