Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, adjatok tanácsot,...

Depresszió, adjatok tanácsot, légyszi?

Figyelt kérdés

Már volt egy ilyen kérdésem, akkor azt írták, hogy kezdjek el élni, próbáljak ki új dolgokat. Én ezt értem, de fogalmam sincs, hogy ezt hogy kellene.

Nekem konkrét példa kellene.

16 éves vagyok, iskolába járok és úgy érzem, hogy nincs semmire időm. Tehát hétköznap folyton tanulok, nem alszom ki magam és még így sem végzek a dolgaimmal.

Hétvégén pedig nem csinálok semmit, csak alszok és próbálom behozni az alváshiányt.

Tegnap megkérdezték, hogy mit csináltam a hétvégén, nem tudtam rá válaszolni, mert tényleg nem csináltam semmit. Még azt se tudtam mondani, hogy tanultam, mert azt se csináltam.

Na és a depresszió. Nem tudom, hogy az vagyok-e. Múlt héten azt gondoltam, hogy igen. Két nappal később azt, hogy nem. Aztán még két nap és már teljesen biztos voltam benne.

Nem tudom, hogy mit csináljak, pszichológushoz nem akarok menni.

Légyszi segítsetek!



2017. jan. 19. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem vagy depresszios, csak egy kicsit tul vagy terhelve.
2017. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha azt sem tudod, hogy mi az, hogy új dolog, akkor nehéz lesz segíteni. Egy normál ember élete nemcsak tanulásból és alvásból áll, hosszú távon semmi jóra nem vezet, amit csinálsz. Vagy könnyebb suli kell, vagy hatékonyabb tanulási módszer.
2017. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vagy megváltoztatni az iskolarendszert. Minden osztálytársam, aki jó tanuló akar lenni ezt csinálja.

Azt nem írtam, pedig gondolom fontos lett volna, hogy

Sokszor úgy érzem nincs értelme az életemnek és úgy gondolom, hogy soha nem lesz jobb. Úgy érzem, hogy hiába tanulok, később ugyanez vár rám, csak akkor a tanulás helyett dolgozni fogok.

Sokszor sírok és gyakran nehezen tudom abbahagyni.


Legszívesebben meghalnék

2017. jan. 19. 08:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Konkretan mit jelent az hogy jo tanulo akarsz lenni? Mik a celjaid, es miert?

Csak hogy tudd: az nem cel hogy jo tanulo legyel, az csak egy eszkoz a valodi celok eleresehez.


Szuleid reszerol mik az elvarasok az iranyodba?

2017. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Régebben orvos akartam lenni, de már ott tartok, hogy egyetemre se akarok menni. Annyira elegem van a sok tanulásból. Tehát nincsenek céljaim.

Talán azért akarok még jó tanuló lenni, hogy legalább egy dolog legyen, amiben jó vagyok. Mert ha az se lennék, akkor mindenben szar lennék.

A másik pedig, hogy nem szeretnék leégni.

A szüleimet nem érdekli, mindig jó tanuló voltam, így ezzel nem foglalkoznak.

2017. jan. 19. 08:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha teljesen oszinte vagy magaddal: vannak olyan jo kepessegeid hogy orvos legyel? Ha mar most, a kozepiskolaban tenyleg ejjel-nappal tanulnod kell (persze ha nem tulzol) akkor valojaban a kepessegeid nem kimagasloak, "csak" szorgalmas vagy.


En azt javasolom vegyel vissza a tanulasbol, legyen het kozben is szabadidod, es gondolkozz el hogy mi erdekel az eletben a tanulason kivul. Keress valami hobbit peldaul, vagy sportolj.

2017. jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom milyen az iskolarendszer, de ha nem marad semmi időd a barátkozásra, ismerkedésre, szorakozásra, akkor komoly hátrányba kerülsz sok területen, de egyébként karrier téren is. Inkább legyél négyes ötös helyett, de ennyire nem szabad bezárkozni, az pedig nem csoda, hogy nem érzed jól magad, senki nem érzi jól magát aktív pihenés nélkül.
2017. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazabol ez nem az iskolarendszer hibaja, hanem az altalanos magyar felfogase.


Nyugaton is sokat kell tanulni, csak ott nem hajszoljak azt hogy "legyel kituno, akkor is ha a part szakad". Ha megkerdezik hogy miert, akkor meg nincs ra valasz. Csak.


Kerdezo: semmi baj nincs abbol ha nem csupa jo jegyeid vannak. Meg kell tanulnod priorizalni: mik a celjaid, azok eleresehez milyen tantargyakra es abbol milyen jegyekre van szukseg. es ezekre koncentralj, a tobbit nyugodtan csavard le takarekra.

2017. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!