Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns vagy nyugtató?

Antidepresszáns vagy nyugtató?

Figyelt kérdés

20/F


Hypochonder vagyok.


Vannak olyan napok, amikor feszült vagyok, hullámok jönnek rám, ami nem kellemes érzés. Vannak olyan napok is, hogy pityergek, mert ez lehet attól ami bánt engem, ez jöhet magától is, amikor legkevésbé számít erre az ember.


Voltak alvászavaraim. 2 napja nehezen alszom el az este. Minden este beveszek 2 SEDATIF PC-t. Néha nem is segít. Sokat jár az agyam, félelem van bennem, depresszió, félek elaludni. Aztán elalszok hála Istennek. Aztán felkelek, de mindjárt vissza alszom, nem gondolkodom semmin.



Mi lehet ez? Mindig este jön rám a félelem, depresszió. Nagyon félek. Ismétlem: nem nagyon gyakran fordul elő, hogy nehezen alszom el, de gyakran fordul elő, hogy félelem van bennem, félek.



Volt hasonló problémátok? Hogyan kezeltétek? Talán csak az idegeimmel van a probléma?


Köszönöm a válaszokat.


2018. okt. 8. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvosi segítség! Mind kettő méreg,sok embert tett már tönkre, májat...agyat...méreg ahogy van. Mellé lehet vele nyúlni..es nem kellemes. Szerintem menj vele orvoshoz, kideriti az okat,es megszuntetitek. Nem nagyon jo dolog az a tabletta. Neha elkerülhetetlen, de sokat árt.
2018. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnik súlyosnak a problémád. Próbálj meg reggel és este is inni egy jó nagy bögre citromfű teát. Vegyél magadnak Brandenburg neuro vitamint is, és próbálj meg relaxációt betanulni a hipochondriádra. Ezek ha nem segítenek 2 hónap alatt, akkor menj orvoshoz. Az eredeti kérdésedre válaszolva: amennyiben nem segítenek ezek a természetes szerek, akkor a nyugtatóra szavazok.
2018. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
19:25: Szerintem sem súlyos a helyzet, igazán kevésbé fordul elő, hogy félek elaludni. De amikor veszek mély levegőt, reszket a lélegzetem.
2018. okt. 8. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

A Sedatif PC semmit sem ér sajnos.

Ha mindenképpen a gyógyszereken gondolkodsz, az antidepresszáns sokkal jobb választás, mint a nyugtató, mert nem alakít ki függőséget (a tévhitekkel ellentétben), és ugyanolyan, vagy jobb hatást is el lehet vele érni, mint nyugtatókkal, amelyek addiktívak, és hosszabb távon nem igazán segítenek (mert ugyanazon hatás eléréséért fokozatosan egyre többet és többet fog kelleni bevenned belőlük).

De az lenne a legjobb, ha gyógyszerek nélkül is meg tudnád ezeket a problémákat oldani, mondjuk egy jó pszichológus, pszichoterapeuta segítségével.

2018. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az antidepresszansok maradando agykarosodast okoznak sokaknak szellemi leepulessel, erzelmi kiegettseggel, kronikus faradtsaggal es maradando kasztracioval (PSSD) ill. evekig tarto brutalis elvonasi tuneteket. Ezeket en mindenkepp kerulnem, gondolkodj termeszetes gyogymodokban, vitaminokban, mozgasban ill. valamilyen terapiaban ha szukseges.
2018. okt. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!