Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy aspergeres barátnak, akinek éppen "rohama" van?

Figyelt kérdés

Van egy szaktársam, akivel jóban lettünk, aspergeres...alapvetően "jól működik", de tegnap volt egy amolyan rohama...azt mondogatta, hogy túl sok az inger, ült a földön, előre hátra dölöngélt,pánikolt, a kezeit görcsösen a fejénél tartotta, ...kicsit mintha védené magát, de néha mintha megütötte volna a saját fejét.

Nem voltam még ilyen helyzetben, próbáltam megnyugtatni, de nem ment. Nem mertem hozzáérni, hátha rontok a helyzeten.

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy ilyenkor hogyan segíthetek neki megnyugodni? Hozzáérhetek, a vállára/hátára tehetem a kezem?



2018. okt. 8. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Nem, ilyenkor hagyni kell őket, ha nem tesznek kárt magukban.
2018. okt. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyúlj hozzá. Általában egyedi, hogy kit mi nyugtat meg a nehéz helyzetben, ezt próbáld meg vele előre megbeszélni. Például egy volt barátnőmnél mindig volt fogkrém és szeretett elvonulni fogat mosni. Én magam nem ütöm meg a klinikai küszöböt, de ha már nagyon a határon vagyok, akkor egy babakori törölközőm hidege szokott segíteni. Általában viszont elmondható, hogy csend és egyedüllét kell, illetve maximum olyan emberek társasága, akik ezt megértik és nem zaklatnak közben. Érintés pedig semmiképpen sem.
2018. okt. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Ha lehet, megkérni az ott lévőket, hogy menjenek ki a teremből/ menjenek el a környékről. A legtöbb ilyen esetben az emberek puszta jelenléte okozza a bajt. Te pedig leülhetsz tőle kicsit távolabb, de szó nélkül. Így, a csöndes jelenléteddel biztosítod őt afelől, hogy mellette vagy, és rád számíthat, ha majd jobban lesz.


Bárcsak olyan emberekkel lenne tele a világ, mint te vagy!

2018. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!