Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján Aspergeres...

Ezek alapján Aspergeres lehetek (kifejtés lennt)?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok. Soha nem voltak igazán barátaim. Gyerekkoromban még csak-csak, de akkor is mindig a hátam közepére kívántam őket, sokszor direkt nem nyitottam nekik ajtót például. Jól elvoltam egyedül. Középiskolában már egyáltalán nem voltak barátaim, csak egy-két ismerős. Akkoriban kezdődött hogy mindenki furcsának mondott engem, azért kerültek. Túl őszinte voltam, kimondtam olyan dolgokat amiket nem illett volna, mint aki nincs beilleszkedve a társadalmi normákba. A mai napig mindenkivel nagyon kedves vagyok, egyszerűen nem veszem észre ha valaki nem kedvel, le akar rázni! Ebből gyakran van az, hogy ezek az emberek egyszerűen elkezdenek elmenni mellettem, én meg nem értem mi a bajuk velem. Amúgy nem telepszem rá senkire, de sokszor van hogy a barátnőm szól rám (barátnőm mindig volt) "gyere menjünk" vagy attól hogy a munkatársam adott esküvői meghívót mindenkinek, az nem azt jelenti hogy valóban szeretné hogy elmenjünk a 3 napos esküvőjére, csak udvariasságból adott meghívót vagy hogy dicsekedjen. Én ezeket a dolgokat nem annyira értem, mindent készpénznek veszek, szó szerint.

IQ-m elég magas, 140 körüli, de soha nem voltak furcsa érdeklődési területeim, a világ dolgaira mindig nyitott voltam. Nem beszélek össze-vissza egy szűk, érdektelen témáról pl.

Környezetem szerint jól látom a világ dolgait, filozófikus tipus vagyok, mások szerint azonnal jól kiismerem az embereket. Barátnőmnek is sokszor mondom hogy vigyázzon ezzel-azzal az emberrel és mindig igazam lesz.

A társas interakciók, testbeszéd értelmezése-kifejezése nem megy valahogy. Tisztelek nagyon egy embert akinek mindig előre köszönök (magas pozicióban van) gyakran odamegyek hozzá kezet fogni, de a barátnőmnek kellett figyelmeztetnie hogy ennek az embernek a testbeszédéből, arckifejezéséből egyértelműen mindenki számára látszik hogy nem kívánatos neki az én barátkozásom, csak udvariasságból fogadja el a kézfogásomat (aztán megkérdeztem családtagokat és ők is ezt mondták, meg hogy én mindig ilyen voltam). Amióta nem megyek oda hozzá, magától elmegy mellettem.


Szeritetek Aspergeres lehetek? Lehet ezen az állapoton segíteni amiben vagyok? Vágynék barátokra, csak nem arra a tapadós, szoros viszonyra. 18 éves korom óta haverjaim sincsenek, nem kedvelnek az emberek valahogy. Mindenkivel leragad a kapcsolat a kedves üdvözlésnél, időjárásnál, mint egy eladó-vevő viszony.



2017. ápr. 21. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Az iq-d nem kiemelkedően magas, nem is tartozik is.

Az Asperger egy spektrum, több-kevésbé minden második ember rajta van.


Valószínűbb, hogy valamilyen autisztikus jegyeid vannak, nem feltétlenül Asperger. A helyedben megvizsgáltatnám magam, hogy tisztán lássak.

2017. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Mâr bocs, de az átlag IQ 100 és 110 közé esik. A 140 az ahogy a kérdező is mondta a kiemelkedően magas kategoriába tartozik. Ha minden második embert éríntő gondról lenne szó akkor valószínűleg a kérdés sem fogalmazódott volna meg.
2017. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Tudom, mennyi az átlag iq, és nem azt írtam, hogy ez nem magas, hanem nem extrém, lásd: értő olvasás.

Ez pl. a Mensába éppenhogy csak a bekerülési alsó küszöb.


Másfelől az, hogy te nem hallottál az Asperger-spektrumbetegségről, az még nem jelent semmit a gyakoriságára nézvést.

2017. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Miért ne fogalmazhatódott volna meg ez a kérdés abban az esetben? Éppen AZÉRT fogalmazódott meg. Lásd: értő olvasás ismét.

2017. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én amondó vagyok, hogy fordulj szakemberhez. A kisfiamnál a gyanú állt fent, 2 évig vizsgálgatták szakemberek, mire le merték írni, hogy nem Aspergeres.
2017. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

130 felett extrém magas kategória a szakértői bizottság hivatalos szakvéleménye alapján (Aspergeres a gyermekem, 130 feletti - nem pontosan mérhető - az IQ-ja és egyértelműen le van írva, hogy EXTRÉM magas kategória).


Kérdezőnek: az autizmusnak ennél jóval több tünete van. Te csak a szociális részéről írtál, de nem írsz semmi olyat, hogy érzékszervi túlérzékenységed lenne, sztereotip viselkedésed, rugalmatlan a gondolkodásod, stb., ami mind kellene az autizmus diagnózishoz. Ez így önmagában csak egy sima szociális fóbiának tűnik.


(Egyébként Asperger diagnózis pár éve már nem létezik, már csak autizmus spektrum zavar van, de amíg még létezett, akkor is előbb az autizmust diagnosztizálták, és csak utána különítették el az autizmuson BELÜL az Aspergert, ha fennálltak annak a kritériumai IS. Amiket felsoroltál, azok azok, de autizmus nélkül nem létezik Asperger.)

2017. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az IQ-m elég magas"

Te hol látod az extrém szót? 140 valóban elég magas. Arról pedig amit a vâlasz második részében írtam csak annyit, hogyha a kérdezőnek olyan gondja lenne ami minden második embert érínt nem fogalmazódott volna meg benne az, hogy esetleg eltér az átlagtól és nem tette volna frl a kérdést ami egy teljesen hétköznapi jelenségre utalna. A másik hogy szerintem senki problémáját nincs jogunk hétköznapi gondnak nevezni ami úgyis sokakat érínt. Ha a kérdezőnek az megnehezíti az életét akkor nem fogja vigasztalni hányan küzdenek még ezzel.

2017. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!