Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? Mit tegyek?

Ez depresszió? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lerövidítve: nincs kedvem semmihez, üres vagyok, meg akarok halni


Hosszabban(akinek van türelme végigolvasni): nem igazán történt semmi megrázó (azon kívül hogy orvosi fűzőt kaptam gerincferdülésre fél éve) de másfél hónapja elég szarul vagyok lelkileg. Semmihez sincs kedvem, még felkelni se akarok az ágyból, úgy érzem nincs értelme az életemnek. Anyáék minden második nap leállnak velem ordibálni hogy szedjem már össze magam, nem csinálok egész nap semmit csak fekszek az ágyamban, lusta vagyok, nem járok társaságba, velük is alig beszélek, romlottak a jegyeim, hogy legyen már egy kis életkedvem, rossz rámnézni. Pedig én próbálok mosolyogni, boldog lenni, de nem megy. Folyton fáradt vagyok, meg folyton enni akarok. Utálom ezt a világot, undorodom az emberektől, a felszínes kapcsolatokról. Vannak "barátaim" de egyik se igazi. Anya azt mondta hogy menjek ki, mozogjak... Heti 5 tesi kívül még 3szer járok futni a "családdal". Suliban is próbálok mosolyogni de már nem megy. Hétfőn 4 dogát írunk de nem tudom rá enni magam a tanulásra. A szüleim nem értenek meg, az osztálytársam meg még szellemileg gyerekek.


Amúgy mi értelme van az életnek? Nem éri meg szenvedni évtizedeket. Minden nap azt kívánom bárcsak véget érne. Ha mondjuk elütne egy kocsi vagy öngyilkos lennék hiányoznék valakinek? Elkezdtem vagdosni magam. Gondolkoztam, mi lenne ha továbbmennék. Minden sokkal könnyebb lenne...


Bocs ha hosszú, de jólesett végre kiírni magamból hogy mit érzek, legalábbis egy részét...



2018. okt. 13. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Keress segítséget.❤

2018. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem célzottan neked írom, de már kismilliomodik ilyen kérdés, lassan minden harmadik kérdés arról szól, hogy mit csináljon az ember ha depressziós. Szerintem mindenkinek sokat segítenie, ha más kérdéseit olvasná vissza, mások tapasztalatát gondolná át.
2018. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen érzés. Csak azért tudd: senki nem fog helyetted élni, neked magadnak kell irányítanod és tervezned a saját életedet, ez ez ember legfőbb kötelessége, csak erre nemigen nevelik rá az embert.
2018. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én azt javasolnám neked, főleg ha ilyen öngyilkos gondolataid is vannak, hogy menj el a háziorvosodhoz, mondd el, hogy mi a problémád, és kérj beutalót pszichiátriára. Legalábbis, amikor az én barátom nagyjából 1 napra volt a haláltól, akkor ezt mondták.


A másik, hogy ha nincs a korosztályodban szellemileg érett, akkor keress kicsivel feljebb. Lehet, hogy idősebbek, de ha látják rajtad, hogy értelmes vagy, nem fognak elküldeni.


Illetve jó lenne, ha a családodnak is elmondanád, hogy depressziós vagy, ez is sokat segít, mert akár egy pszichológushoz is el juthatsz, ami azért enyhébb, mint a pszichiátria.


DE a legfontosabb, hogy találj egy olyan lelki társat, akiben bízhatsz, hogy senkinek nem mondja el azt, ami veled történt. Ha bármiben tudok segíteni, írj bátran!

2018. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Azért nincs kedved élni, mert nincsenek céljaid.


Most azt várod az emberektől, hogy az EGO-dat simogassák. Ellenállsz annak ami van. Van fedél a fejed fölött és élnek a szüleid. Olvastam már itt olyan fiatalokról, akiknek meghalt az anyja, a maradék apja meg alkoholista és még a 8 általánost se bírta befejezni, de segíteni akar magán, mert élni akar és vannak céljai.

Úgy látom, hogy te a legkisebb ellenállást választod. Nem jó úton jársz. Szedd össze magad, tanulj, hogy boldogulj.

Az élet küzdelem. A feladás a gyávák választása.

2018. okt. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!