Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak pszichiáternél?

Mire számítsak pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Novemberben lesz a legelső alkalmam pszichiáternél (pszichológushoz jártam régebben, de nem olyan sokáig) és kíváncsi lennék pár dologra:

- Elég specifikus, komplex problémám/problémáim vannak és időigényes lenne elmagyarázni úgy, hogy semmit se hagyjak ki, márpedig máshogy igazán nehéz lenne megértetni magam. Az első alkalom során mennyi időm lenne igazán belemélyedni a problémáimba?

- Mennyi idő (tudom, hogy ez változó de kb) míg diagnózist kapnék?

- Nem hiszek az öndiagnózisban, de van egy sejtésem. Mennyire jó ötlet azt megemlíteni a pszichiáternek?


A válaszokat előre is köszönöm! 17/L



2018. okt. 14. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Annyi időd van, amennyi alatt elmondod a problémád.

2. Kapni fogsz valamilyen diagnózist.

3. Eszedbe se jusson.

2018. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem történik semmi rossz majd. Én is féltem először elmenni pszichiáterhez, pedig pszichológusnál voltam már korábban. Adni fog az asszisztens egy tesztet, azt kitöltöd, visszaadod az aszisztensnek. A doki kiértékeli, majd behív. Ott elmondod a problémád. Van bőven időd rá, ne aggódj. Ő feltesz pár kérdést, de nagyon empatikus lesz hidd el. Válaszolsz rájuk, aztán megmondja, hogy ő mire gondol, mi a baj. Aztán megkérdezi, hogy hogy érzed most magad (ezzel a diagnózissal kapcsolatban). Akkor elmondhatod, hogy erre gondoltál te is, vagy esetleg nem. El fogja mondani, hogy a diagnózis nem jelent semmit, csak az orvosnak fontos, de te nem vagy sem több sem kevesebb a diagnózistól. Ne is foglalkozz vele, csak a terápiára koncentrálj, és a fejlődésre. Esetleg ír gyógyszert, illetve tovább irányít pszichológushoz.
2018. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek. Még mindig ideges vagyok, de azt hiszem ez már csak természetes, hisz ezelőtt nem voltam még pszichiáternél. Megpróbálom összeszedni a gondolataimat előtte azért, megpróbálom megfogalmazni az érzelmeimet, úgy érzem ez hasznos lehet tekintve, hogy a nagy szorongás miatt sokszor elveszek a gondolataimban a hasonló szituációkban.
2018. okt. 14. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyu! Szívből javaslom neked, hogy olvasd el Eckhart Tolle: A MOST HATALMA című könyvet. Ettől egy életre megnyugszol és megérted, hogy ki nem vagy és mitől szorongsz. Én is így jártam, elmúlt a depresszio.
2018. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!