Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteg vagyok, ha beszélgetek...

Beteg vagyok, ha beszélgetek magammal?

Figyelt kérdés
Szóval szerelmes vagyok egy lányba, aki nem lehet az enyém. Mostanában elképzelem, hogy együtt vagyunk, és hangosan válaszolok magamnak, miközben azt képzelem, ő válaszol. Tudom, hogy ez valójában nem történik meg, de még is olyan jó érzés eljátszani, hogy együtt csinálunk dolgokat, meg, hogy együtt vagyunk.

2018. okt. 14. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
nem.
2018. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam! Dehogy vagy beteg. Ilyenek vagyunk mi emberek...ennyi.
2018. okt. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Ez teljesen normális. Álmodozás. Mindenki csinálja, akinek hiányzik valami az életéből adott életszakaszában. Van, aki fapofával nyomja fejben. Van, aki elmosolyodik, átöleli a kedvenc plüssét. És van, akinél hangosan kicsúsznak a szavak vagy a tükör előtt mosolyogva szerepjátékozik. Nem beszél erről senki, mert túl intim dolognak gondolják, de abszolút semmi gond nincs vele. Majd abbahagyod, ha eljön az idő és megtalálod azt aki/ami egésszé teszi az életed. :)
2018. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még akkor sem lennél beteg, ha ténylegesen magadhoz beszélnél, magadnak címeznéd a mondanivalódat. Például ha állsz a fürdőben, bámulod magad és megszólalsz, hogy "Miért vagyok ilyen peches? Egyszer leszek szerelmes, de pont azt a lányt kell szeretnem, akivel esélytelen. Ajj, Pityu (ez vagy te :D), szedd össze magad! Nem dőlt össze a világ!", az normális.

Ha viszont állsz a tükör előtt fapofával, közben azt látod, hogy a tükörképed mellett kinyílik egy nagy macskaszem és egy tényleges, fizikailag létezőnek tűnő hangot hallasz, ami téged fikáz vagy arra bíztat, hogy csinálj valami rossz dolgot magaddal vagy a lánnyal, az baj. Ez a skizofrénia: bármiféle dolgot látni vagy hallani teljesen valósként, ami ott sincs. Te tudatosan álmodozol, mert jól esik. Ez nem skizofrénia.

2018. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!