Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is küzd ilyen problémával?

Más is küzd ilyen problémával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves vagyok és teljesen kiégtem. - Igen ezt másr sokan írták itt. De és itt folytatnám - próbálok tenni ellene, belekapaszkodni egy két dologba ami igazán érdekel. Utána járok minden azzal a témakörrel kapcsolatos dolognak. Olvasok, futok. Gyakran filmezek közben sörözök, hogy így foglaljam le az elmém viszont azt érzem ez mind hiába való, mert minden széthúz alattam. Mintha egy nagy körön állnék, amin cikkelyekre (mint a pizzaszeletek) nyílnak szét és alatta meg egy hatalmas kanális van. És a nyílás egyre szélesedik, a cikkelyek meg egyre jobban húzódnak el tőlem. Mit jelent ez? - Úgy érzem a világ kicsúszik a kezeim közül, erőfeszítéseim ellenére nem találom a helyem, értelmetlennek látok mindent. A legtöbb dologba csalódtam. Rá kellet jönnöm hogy a szerelem sem csak úgy magától jön, hogy akinek nincs olyan kisugárzása az élete végéig megszakadhat akkor se tud másmilyen lenni. Hiába motiválna az egyetem de látom hogy vannak nálam gyorsabbak, rátermettebbek, jobb képeségüek. Vannak ekésségeim értem is el dolgokat, ezért gondolom hogy mentálisan nem lehet nagy baj.

Napról napra, évről évre azt érzem hogy az élet direkt kirántja a talapzatomat, kapaszkodómat alólam.

Ráadásúl sok forradalmi ötletem is lenne egy két téren csak nem tudom megvalósitani mert nincs hozzá kapcsolatom meg tőkém, viszont csomószor azzal szembesülök hogy más megvalósította helyettem.Ilyenkor is csak a tehetetlen düht-érzek, hogy miért nem én? Én gondolkodtam rajta, nekem jutott eszembe. Legalább ennyi örömöm lenne az életben, hogy pár dologban forradalmi, ujjitó lehetnék.

Teszem a dolgom, betartom a szabályokat de nem sok örömömet lelem benne. Meghalni persze félek s ilyen szempontból örülök az életnek csak minden reggel eszembe jut mennyi hibát vétettem, hányszor csináltam hülyét magamból, hányszor járattam le magamat. Ez se ad sok erőt az élethez.

Próbálok ismerkedni lányokkal is, de ha nincs karizmám, ha nincs szerencsés arcszerkezetem mit érek? Arcomon gyakran van pattanás,a borostám reggelre a duplájára nő, a korpa elleni harcot meg rég feladtam. Egyre többet gondolok a csupasz fejbőrre... Soha semmilyen pozitív dolog nem ért az életbe. Ha egy kettő megtörtént, akkor utána biztos hogy dézsástul zúdult valami trutyi a nyakamba ciki-hülye helyzetek, visszautasítások, megalázások, kudarcok. Közállapotok. A helyzet sem olyan hogy könnyen lehetne önállósodni. Lassan alig marad dolog amibe kapaszkodhatnék.

Tudom fiatal vagyok de én már nagyon belefáradtam ebbe.



2018. okt. 15. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen
2018. okt. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Nem mélyedek bele jobban a témába, de szerintem nagyon sokan éreznek hasonlót. Én is csak idősebb vagyok egy kicsit tőled... szóval ne keseredj el, most még tanulsz megvalósíthatod önmagadat, ha nem adod fel. Később ezerszer nehezebb lesz, munka mellett.


Két hasznos tanácsot, tudok csak mondani, ami segítség lehet.

A korpára: Nizoral

Gyógyszertárban lehet kapni. Van az a fajta korpa, ami igazából a fejbőrön kialakuló gombás megbetegedésből fakad. Erre hiába használsz bármilyen drága korpásodás elleni sampont semmi hasznuk nem lesz. Azért tudom ennyire mert nekem is ez van és csak a Nizoral vállt be.

Nem egy hajmosástól lesz jobb, de ha 1-két hétig használod a második hétre már látnod kell a külömbséget. Én egy héten 3x minimum hajat mosok vele. Ha már kevesebb lesz a korpás tünet akkor lehet csökkenteni az alkalmazását mellé esetleg más sampont is használni, de egy héten minimum kétszer akkor is használd, ha már nem érzed szükségesnek, mert visszajöhet. Én most legutóbb így jártam... kipróbáltam egy másik félét, amitől megint teljesen rossz állapotba került a fejbőröm szóval most megint intenzívebben kellett használni a nizoralt.


A bőrproblémára: Magánbörgyógyász. És kitartás mert az első krém amit felír biztos nem fog megfelelő hatást elérni... de nem szabad feladni.


A borostával egyébként szerintem nincs semmi baj. Ráadásul, azt lehet borotválni ha annyira zavar szóval nem értem igazából miért emelted ki.

Soha ne légy annyira elkeseredett és "lusta", hogy elhagyd magad. Mert más helyetted sajnos nem fog összekaparni a földről.

2018. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utána nézek ennek a csodaszernek! Válaszod köszönöm!
2018. okt. 16. 22:34
 4/4 Gyula__ ***** válasza:
Ajánlom - többek között - Gunagriha és Samu Zsolt előadásait. Az utóbbi elég haladó szintű, nem biztos, hogy bejön neked.
2018. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!