Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy viszonyulnátok egy...

Hogy viszonyulnátok egy ismerősötökhöz, akiről kiderül, hogy mentális beteg? Esetleg meg akarnátok ilyen embert ismerni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 17. 14:11
 1/5 anonim válasza:
100%
A viselkedésében nyilvánul meg az ismerősödnek a betegsége?
2018. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont úgy, ahogy eddig, kicsit több odafigyeléssel.
2018. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem ismertem, akkor attól függ, milyen s mennyire súlyos mentális beteg.

Ha ismerem és kedvelem s kiderül róla, akkor jobban ügyelek arra, amire kell, de mivel nem tűnt fel, számomra zavaró már élből nem lehet, max. kivételes esetben, ahol a betegen általában nem látszik, de néha nagyon.

2018. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyetemen a társaságunkban van, hogy vidámnak tűnik, néha túlságosan is, rengeteget viccelődik, máskor viszont teljesen magába száll, olyan, mintha ott se lenne, kerüli a tekintetünket, sír (elég gyakran), van, hogy életunt, mintha semmi nem érdekelné. Látszik rajta, hogy egyáltalán nem összeszedett, és szanaszét van. Ezt már meg is jegyezte, hogy úgy érzi magát, mint egy ezer darabos puzzle. Gyakran kéri a segítségünket, néha kicsit terhesnek érzem. Hiába van órán, mintha nem tudna figyelni, alig bír írni. Néha mikor hozzá beszélünk is, mintha nem értené, amit mondunk, és újra el kell mondjuk.

Annyit tudtunk, hogy sokat jár dokikhoz, nekem el is mondta, hogy pszichésen beteg, de nem tudom, hogyan álljak ehhez, vagy tudok e úgy viszonyulni hozzá, mint eddig. Nem félek tőle, csak egyszerűen fura az egész ember, annyira nem szívesen szeretnék a társaságában lenni, pedig rendes lány, gyakran dobja fel a napunkat.

2018. okt. 17. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én poszttraumás stresszben szenvedek, nem vagyok idegbeteg, attól még emberek közt mozgok, csak furcsa a viselkedésem, nehezen illek a többi ember közé. De azt vettem észre ennek ellenére, ha valakinek megnyílok és elmondom az okát, sokat kérdeznek, érdeklődőek, kíváncsiak a részletekre, megértőbben néznek rám. Ha én megismerek egy másik mentális beteget, akkor általában jól kijövök vele, hiszen összeköt minket a "közös dolog", és szerintem sokkal nagyobb rálátásuk van az élet dolgaira, nem felszínesek, hanem mélyen éreznek.
2018. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!