Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki aki megszabadul...

Van itt valaki aki megszabadult a kényszeres, akaratlan gondolataitól?

Figyelt kérdés
Leírná hogy sikerült ezt megcsinálni?

2018. okt. 19. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném tudni mert beleőrülök...
2018. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1# Nem vagy egyedül én már nem tudom mihez kezdjek nemsoká pszihológushoz megyek
2018. okt. 19. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Szedtem SSRIt meg Xanaxot. Meg rendszerbe foglaltam.


Így sikerült legyőzni, szinte teljesen.

2018. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ezzel én is küzdök évek óta. A lekapcsoltam, kihúztam, bezártam, elzártam stb. Bár honnan, ha elmegyek végig nézek mindent, hogy rendben van-e. Én volt, hogy csináltam egy kis cetlit, felírtam a lekapcsolni , elzárni való dolgokat és kipipáltam elmenetelkor / leginkább reggel otthonról való távozáskor/. Aztán, ha jött a gondolat, hogy minden rendben van : elővettem és megnéztem. Bár nem tudom neked milyen irányú kényszeres gondolataid vagy cselekedeteid vannak, mert ennek rengeteg fajtája van.
2018. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a cetlis modszer valt be, hasonlo esetben.
2018. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyakorolj valamilyen meditációt. Tapasztald a "még nem,, gondolkodó tudatállapotot - és nézd meg hogy keletkeznek a gondolataid. Ha eléggé elmélyülsz, és ezt az állapotot rendszeres gyakorlással fenntartod - akkor bármikor vissza tudsz térni a gondolkozás elé. ~ Vagyis inkább úgy mondanám, hogy nem adsz tudatilag energiát a felesleges gondolataidnak. Így megvalósulhat amit kérdeztél...
2018. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem gyógyszerrel sikerült nem teljesen megszüntetni, de minimálisra csökkenteni. Most már csak elvétve fordul elő ilyesmi, és akkor sem rémülök meg tőle, mert tudom, hogy csak az agyam idióta játéka ez.

A legjobb megoldás az, ha amennyire csak tudod, lesz*rod ezeket a gondolatokat, hiszen ezek csak gondolatok, úgysem igazak, hadd legyenek hát ott a fejedben, majd továbbállnak. Ezt nehéz megcsinálni... de ha sikerült, onnantól már nem tudnak félrevezetni a gondolatok.

2018. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen a gyógyszerben két dolog jó. (SSRI)


1. Rájössz, hogy van "más világ is". Pl ahogy nálam milyen 0.5 mg Xanax után szorongás nélkül létezni. Ha erre rájössz, talán tudod hogy ez nem a valóság, csak az idegpályáid játéka.


2. Tudományos elmélet szerint fellazulnak a szinapszisok, így a berögzült kényszeres beégések az agyba hosszú távon enyhülhetnek, ha kiegészül pszichoterápiával vagy saját technikákkal, gyakorlatokkal.


Persze ahány ember, annyi típusú kényszeres gondolat... és annyi megoldás is rá.


Legjobb eredmény tényleg pszichoterápia + SSRI kombinációjával érhető el... nem szégyen ez, azért ezek nem azok a szerek amiktől csorog a nyálad és zombi leszel.

Az esetek többségében szinte alig látható bármi közvetlen hatás, max hosszú távon.

2018. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Félig-meddig gyógyulgatok. Szívesen segítek akárkinek!
2019. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!