Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szó szerint "minden bajom...

Szó szerint "minden bajom van". Lehet, hogy beképzelem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mióta kiderült egy hozzam nagyon közel álló személyről, hogy rákos beteg, azóta szinte minden tünetét érzem magamon.. Tudom ez így hülyén hangzik. Voltam orvosnál a "tünetemmel", majd megállapította, hogy a fájlalt területen semmi bajom. Utána pár napra megnyugodtam, majd ehhez közeli másik területet kezdtem fájlalni, ezzel szintén voltam orvosnál, szintén pár nap nyugi, majd újra más fájdalom mindehhez kapcsolódva.. Ezzel holnap kérek időpontot.

Igazából tudom, érzem, hogy nincsenek bajaim, de halálosan félek. Ok nélkül jarogatok orvosokhoz. A pszichológus lesz az utolsó valószínű, bár lehetséges, vele kellett volna kezdenem. Úgy ereztem, képes leszek megbírkózni ezzel az egésszel, de annyira jöttek ezek a mindenféle "fájdalmaim", annyira megijesztettek, hogy jobbnak láttam, látom megnézetni ezeket, mert megnyugszok tőle. Egy darabig. Aztan jön más "fájdalom". Mint ez a legújabb most. Es még halálosan rá is parázok, mielőtt belepek az orvoshoz.

Tudom, hülyén hangzik ez az egész, de innen, belülről átélve, kicsit sem vicces. És érdekes, ha meg tudok feledkezni kicsit magamról, elmúlik minden tünetem. Csak az a baj, ezek oylan rövid kis időszakok, hogy utána duplán szarul érzem magam.

Most is, míg elkezdtem írni, elmúlt minden bajom. De most, hogy eszembe hoztam, már érzem is. Néha attól tartok, megőrültem. Keressek fel pszichológust? Vagy adjak időt magamnak, hogy képes leszek e megbírkózni mindezzel? Vagy tényleg belebetegszem? Volt már valaki hasonlóképp? Mit lehet csinálni mindezzel? Köszi, ha valaki elolvas, esetleg válaszol.



2018. okt. 29. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem őrűltél meg, ha nyugtat, nekem is ez van.

7 évvel ezelőtt tudtam meg, hogy egy azóta már hozzám közel álló személynek szivroham a volt. Na, azóta betegesen rettegek ettől, természetesen a betegség összes tunetét tapasztalom. De ez nem őrület, igazából nekem Pánikrohamok szoktak kialakulni nálam. Na de nekem 7 éve tart. Orvoshoz, pszichológus járok. Bár nem csak ilyen problemam van, de ez is borzasztóan megkeseríti a mindennapokat. Keress fel egy pszichológust mielőbb!

2018. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nem irigyellek... :(

Igen, a következő szakorvos, akihez időpontot foglalok, pszichológus lesz.

Gyengébb pánikrohamokat szoktam tapasztalni magam is, de ezeket (még) nagyjából tudom kezelni. A depresszió és a félelem az, ami úgy érzem, felemészt.

Kitartást és sok erőt kívánok neked!

2018. okt. 30. 00:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos hipochonder vagy, azaz képzelt beteg, javasolnám a pszichológust.
2018. okt. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele. Épp ezért, megfogadom a tanácsot. Köszönöm.
2018. okt. 31. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!