Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, folyamatos feszülts...

Szorongás, folyamatos feszültség, és inszomnia miatt érdemes pszichiáterhez fordulni?

Figyelt kérdés

Amióta fel kerültem Pestre és elkezdtem egyetemen tanulni mind három probléma megjelent nálam, és régen vidéken elmentem futni és kb megoldotta ezeket, de most már van olyan hogy napi háromszor megyek el futni és nem segít.


Sokszor már tanulni se tudok, mert olyan mintha túl sok energiám lenne, és szét vet a feszültség, egyszerűen nem bírok a bőrömben, és a figyelmemet nem tudom összpontosítani, hanem csak cikázik össze vissza.


Nem pszichológushoz szeretnék menni, mert tök irracionális és megmagyarázhatatlan az egész jelenség, valójában csak valami szert szeretnék amivel végre le tudnék nyugodni.



2018. nov. 1. 21:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Magam is hasonló cipőben járok, de nálam hullámokban jön ez elő olyankor, amikor kevés a munka a melóhelyen, és elkap az unalom. Szóval ha nem tudom lefárasztani magam, akkor jön a depresszió, a nyugtalanság, a szorongás.

Ezért jó a sport, de a te esetedben lehet, hogy több kellene. Reggel kelj hajnalban, menj el uszodába. Este meg menj el futni, vagy iratkozz be bokszolni. Vagy spinning órára, ami szimpatikus. Gondoskodj magad az étkezésedről, az garantáltan sok energiát elvesz, hogy megtervezd, megvedd és elkészítsd a kajádat. Legyen egy esti rituáléd, amikor megágyazol, fogat mosol, bekapcsolod a hangulatfényt, lehúzod a redőnyt... megiszod a levendulateát, és bebújsz a tiszta paplan alá egy könyvvel. Ha nem tudsz aludni, akkor viszont ne erőltesd, nekem ezt tanácsolta a pszichológus. Meg kell tanulnia szervezetednek elfáradni, és ha ehhez az kell, hogy 48 órát fent maradj, akkor add meg neki ezt. Akkor olvass egész éjjel, csak ne görcsölj rá az alvásra.

2018. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!