Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utazástól való félelem? Hogy...

Utazástól való félelem? Hogy beszéljem meg?

Figyelt kérdés

Mióta depressziós voltam azóta szorongok társaságban, már akkor is ha idegen helyen kell lennem a városon belül. Szorongásom, szociális fóbiám van. Utazni messzebb távra még rokonokkal sem egyszerű számomra. Attól félek hogy pánikrohamom lesz az út alatt, vagy rosszul leszek. Sajnos a mostani munkaköröm egy multinál mint utólag kiderült, tartalmazza azt is, hogy a jövőben utazom kell. Én viszont nem merek idegen helyen lenni, főleg hogy ez külföldi út lenne majd. Volt valakinek hasonló tapasztalata, hogy megbeszélhető e ez a munkahelyen a felettessel? Hogy ne kelljen utazni egyáltalán. Évi 1 alkalom ha lenne, de akkor is pár nap de lehet hogy egy hét, és egyszerűen úgy érzem ez még sok nekem, szeretnék nyilván ennek kapcsán terápiára járni majd. Azonban nem tudom mennyire lesznek megértőek egy ilyen problémával kapcsolatban. A munkát egyébként szeretem és szívesen végzem csak ez az egy dolog amit képtelen lennék megtenni.


Az út is aggasztó, illetve ott helybene idegen társaságban beszélgetni a kollégákkal, meg idegen helyen tartózkodni... Plusz vannak ilyen céges vacsorák, amiket ugye kedvességből szerveznek, de enni sem tudok mások előtt... Szóval egyszerűen borzasztó nagy stressz lenne ez nekem.


Kérem a negatív kommenteket mellőzni, amint lesz lehetőségem elmegyek pszichológushoz, és igen gondoltam én is arra hogy ez csak a fejemben van meg nem kell túlgondolni, de nem segít.



2018. nov. 4. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
A szociális fóbiát magadnak állapítottad meg, vagy pszichiáter szakorvos? Ha szakorvos, akkor írnia kellett fel gyógyszert erre. Ha Google, a barátod, akkor sürgősen keress fel egy pszichiáter szakorvost és eszedbe se jusson mondani neki a szociális fóbiát...
2018. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanebben a cipőben jártam 4 évig sajnos. Nem mentem a családdal nyaralni, amit utána sajnos felhánytorgattak nem is egyszer, és nem értették meg, hogy nekem az is stressz, ha felnézek egy magas hegyre, vagy hogyha határt lépünk. Sőt szimplán az utazás és az ott lét is az. Most nyáron apának hirtelen ki kellett mennie Svájcba és természetesen az első kérdése az volt hozzám, hogy megyek-e vele. Rettenetesen féltem, izgultam. Előtte éjszaka nem aludtam. Reggel beültünk Apa, tesóm, én a kocsiba, és utrakerekedtünk. Legyőztem. Legyőztem azt a félelmet, ami 4 évig kísértett. Azóta bátran megyek bárhova és nem mondom hogy 100%-osan legyőztem a szorongást, de már tudom kezelni és sokkal ritkábban jön elő. Menj el, vállad be, ne félj (könnyű mondani). Remélem sikerül olyan állapotba kerülnöd, hogy elfogadd az utat. Sok sikert! :D

16/L

2018. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: nem voltam pszichiáternél, mivel nem szeretném gyógyszerekkel tömni magamat, pszichológushoz jártam a problémámmal korábban és most is pszichológushoz szeretnék menni, nem pedig gyógyszereket szedni. De nem is értem igazán mire gondoltál ezzel a kommenttel, hogy AZONNAL keressek orvost, mintha azt mondtam volna, hogy ki akarok ugrani az erkélyről... :D Hihetetlen.


Második válaszoló: Nagyon szépen köszönöm és nagyon büszke lehetsz magadra, hogy meg merted lépni, ezek a sikerélmények borzasztó sokat tudnak segíteni, én is ilyen szituációkban igyekszem régi emlékekből feltöltődni, hogy akkor is meg tudtam csinálni! :) A családdal való nyaralással annyira nincs gond, főleg, hogy azóta belföldön voltunk csak. Ezzel a céges dologgal szkeptikus vagyok, de bízom benne, hogy majd meg tudom beszélni a felettesemmel és megértő lesz. Korábban már csináltam ezt csak akkor még nem volt ennyire komoly a munkaköröm így nem is gondoltam az utakra míg ebbe át nem kerültem és egyszer szóba került. :D De igyekszem nem előre ráparázni meg bízni a főnököm kedvességében. Sokat segített a kommented, köszönöm!!! <3 Egyébként 24/L :D

2018. nov. 4. 10:06
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok!


Örülök hogy tudtam segíteni. Szerintem próbáld meg és max az út előtt azt mondod hogy mégse. Szerintem biztos megértik. Próbálj szembenézni a félelmeiddel!💞

2018. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!