Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehetek hirtelen ennyire...

Mitől lehetek hirtelen ennyire ideges ha étterembe megyünk?

Figyelt kérdés

Mikor a párommal megyünk vacsorázni egy étterembe és megérkezik az ézel, hirtelen elkap egy nagy idegesség, hányingerem lesz és remegek néha, alig bírok enni. Nem tudom mitől van ez, otthon sosincs ilyen problémám, teljesen normálisan eszek és sosem volt semmilyen étkezési zavarom sem. Egyszerűen elkap valami és gyomorgörcs, hányinger, idegesség.


Anyukám pánikbeteg volt, kezelték majd visszajött később neki. Lehet ezt örökölni vagy bármi köze lehet egyáltalán ehhez?



2018. nov. 4. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szociális szorongásnak lehet tünete ez, ha mások előtt nem tudsz enni. Ez általában azzal az érzéssel jár, hogy mindenki őt nézi, ha eszik. Úgy érzi, hogy neki nem volna szabad ott lenni, és enni ilyen finomakat, vagy ilyen drága helyre bemenni, mert nem érdemli meg, és ezt körülötte mindenki tudja. Az ezzel járó szorongás szerintem okozhat hányingert is, ha elég erős.
2018. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Szociális szorongás,szociális fóbia egyik tünete nagy valószínűséggel.

Az étteremben illik szépen enni,viselkedni,és itt sokszor sokan vannak,tudat alatt úgy érzed,hogy mindenki téged fog bámulni,hogy megfelelsz e,nem bénázol e valamit,ettől jönnek ezek a tünetek.

Én (is) szociális fóbiás vagyok,de nekem az étterem pont nem jelent gondod.

2018. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!