Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az is Anorexiás vagy Bulimiás,...

Az is Anorexiás vagy Bulimiás, aki divatból követi, élvezi és mint egy életstílusként használja a mindennapjaira?

Figyelt kérdés

Van az Amy-nek ítélve c. sorozatban egy szőke lány az egyik epizódban, aki látja, hogy csont sovány és nem csak, hogy az életstílusává vált a koplalás, hanem egy honlapot is alkotott - ami miatt az epizód végén meghal egy lány, a fent említett lányt pedig emberöléssel viszik a bíróságra (nem emlékszem ez melyik epizód). A csaj amúgy valami Anáról beszélt, de az Ana az az anorexia.


A fent említett lány meg a hozzá hasonlók, akik tudják hogy csontkollekciók, de ez jön be nekik és nem akarnak normálisan kinézni (tudják, hogy nem kövérek lesznek), anorexiások meg bulimiások vagy nem? Ha nem, akkor mik?



2018. nov. 4. 14:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom. Én voltam bulémiás sok ideig de sosem tudtam csontsovány lenni sajnos. Nekem szép nőies alakom van (170 cm 60 kiló), de utálom és inkább lennék 49.. Nem szeretem hogy olyan az alakom. De én már beleuntam ebbe és eszek normálisan, sosem lesz már olyan alakom mint 6 éve. Végülis mindegy én úgy fogom fel hogy idővel minden fajta test ugyanoda kerül.. Az enyémnek jobb is lesz.

22/L

2018. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
Nem igazán értem mit értesz azon hogy divatból anorexiás. Valaki vagy evészavaros vagy nem. Ha az illető állandóan koplal, kihányja a kaját, akkor evészavaros, attól függetlenül hogy tudja-e magáról hogy sovány vagy sem. Van olyan anorexiás aki pontosan tudja hogy mennyire sovány, meg olyan is akinek annyira durva testképzavara van hogy 35 kilósan is dagadtnak látja magát. Divatból nem lehet csinálni, egyrészt mert azt senki nem látja kívülről hogy te most genetikától vagy vékony vagy azért mert anorexiás/bulimiás vagy, másrészt meg elég nagyfokú önutálat kell ahhoz hogy valaki folyamatosan koplaljon.
2018. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem, ők szimplán csak idióták.
2018. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
Azt hiszem őket hívják úgy, hogy " Proana". Úgy tudom, ez azt jelenti, aki csak divatból csinálja, és direkt anorexiás akar lenni. Volt ilyen ismerősöm.
2018. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Én is ezt akartam mondani, csak nem jutott eszembe, ezért maradtam az idióta szónál inkább.
2018. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, remélem azt viccből írtad, hogy mello egy elhízott tehén. Mello, ne hallgass rá semmiképp, a súlyod NEM sok
2018. nov. 6. 12:01
 7/21 anonim ***** válasza:
6%
Nem,nem viccből írtam,tényleg ezt gondolom.
2018. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
mello, ne hallgass rá, a súlyod töképetes!
2018. nov. 6. 16:14
 9/21 anonim ***** válasza:
9%
Ki hogy gondolja...
2018. nov. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Attól, hogy Te testképzavaros vagy és boldpgtalan, kérlek ne erőszakold rá a mentális betegséged valakire aki ?még? instabil!
2018. nov. 6. 18:13
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!