Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátriai nyílt és zárt...

A pszichiátriai nyílt és zárt osztályon lévő betegeknek szabad telefonálniuk és ha igen akkor ez miként lehetséges?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott osztályon nálad lehet a telefonod, bármikor telefonálhatsz. Zárt osztályon elveszik a telefont, te nem indíthatsz hívást, téged hívhatnak a nővérpultnál lévő vonalas telefonon, de minden szavadat figyelni fogják.
2018. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy az első válaszoló leírta, DE: Voltam olyan kórház zárt osztályán is ahol nem vették el a telefont, akkor telefonálhattál amikor csak akartál.

Illetve, egy másik kórház zárt osztályán, úgy működött, hogy délután 1 órára megkaptad a mobilodat, de utána vissza kellett adni.

2018. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A telefonálást korlátozhatják odabenn?

Úgy értem, hogyha kintről keresnek akkor megtagadhatják a beszélgetési lehetőséget?

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2018. nov. 5. 10:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pláne, ha a telódat is elveszik..
2018. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi a zárt osztályra vonatkozott.
2018. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem börtön a köznapi értelemben vett zárt osztály (az IMEI-vel szokták keverni legtöbbször), a nővérek ált. biztonsági okokból veszik el a betegtől (megy oda bent rendesen a lopás), amit később kikérhet a nővérszobából.
2018. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változóak a szabályok a különböző kórházakban ebből a szempontból!
2018. nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Nagyon változóak a szabályok a különböző kórházakban ebből a szempontból!"


Ezt hogy érted?

2018. nov. 10. 23:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem zártosztályon minden cuccomat elvették. Természetesen a mobilt is, kikapcsolt állapotban, szóval arról még más sem tudott hívni. Nem adták oda, felügyelet mellett sem. Meg senkinek sem. Nyílt osztályon kaptam vissza. Ott már szerencsére lehetett telefonálni bátran. :)


Ha a zártosztály vezetékesét hívták, akkor az ügyeletes nővér döntötte el, hogy szól-e nekem vagy nem enged a telefonhoz. Illetve, mivel munkaerő hiány van, nem nézte senki, hogy mikor csörög a telefon. Ha épp volt valaki a nővérszobában, hallotta, hogy csörög a telefon és volt is kedve, akkor szólt a betegnek, hogy keresik. Szóval a telefonálás elég lehetetlen volt... ráadásul nem is lehett sokáig telefonálni és természetesen a nővér végighallgatta az egészet...

A betegek meg nem is kezdeményezhettek hívást. :(

2019. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!