Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire iskolázottak a...

Mennyire iskolázottak a borderlineosok?

Figyelt kérdés

2018. nov. 9. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs osszefugges a borderline es az iskolazottsag kozott. Altalaban intelligens emberek, de nem feltetlenul magasan kvalifikaltak. Attol is fugg, hogy mennyire tudnak funkcionalni a border miatt. Ettol fuggetlenul lehetnek intelligensek sok "egeszseges" embernel is.
2018. nov. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi végzettségem van.
2018. nov. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó évemet töltöm az egyetemen.

Nehéz minden nap, mindig félek, hogy bántani fognak, de ez nem már nem általános iskola, hogy kiközösítsenek. Minden csoporttársammal tudok beszélgetni, a tanárok megdicsérik a munkámat/csoportmunkánkat, szóval nincs is okom a félelemre. Mégis van olyan este, amikor elsírom magam, mert másnap mennem kell.

Azonban ha idáig eljutottam, már nem akarok feladni; mindenképp meg akarom szerezni a diplomát.


23/N

2018. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem totál nem függ össze a két dolog. Értelmetlen a kérdés is.
2018. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért érdekelt, mert nálam felvetült ez, illetve a bipol.z. A pszichiáterem pedig azért zárta ki a bordert, mivel van egy (nehezen, de hármas átlagra) sikerült egyetemi szemeszterem.
2018. nov. 10. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok mondani, hogy én diplomás vagyok, és a legtöbb borderline ismerősöm is diplomás. Viszont azért hozzá lehetne tenni, hogy a cigánysorról az emberek maximum akkor jutnak el a pszichiátriára, ha már viszik őket, tehát -szerintem- sokkal kevesebb eset kerül diagnosztizálásra. Mondjuk a te problémádnál ez kevésbé releváns, az baromság, hogy egyetemi szemeszter miatt nem kaphattál ilyen diagnózist. Szerintem valami félreértettél, vagy ha nem, akkor jobban teszed, ha felkeresel egy másik orvost...
2018. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyértelműen nem értettem félre, kiemelte, rá is kérdeztem, kétszer is, mivel nem hittem, hogy ez összefügg. Ha koncentrációs zavarra mondja, akkor még el is hiszem, de ő a borderline-t zárta ki emiatt.

Elkezdtem járni pszichoterapeutához időközben, ő személyiségzavart állapított meg, még nem pontosított.

2018. nov. 12. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is border vagyok, bár én nem mentem egyetemre talpraesett vagyok és jelenleg is szakképesítem magam.
2018. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A két dolog nem függ össze!


Nekem borderlinet ÉS bipoláris zavart is diganosztizáltak. Egyébként általánosban is, gimiben is jó tanuló voltam, sokszor vettem részt tanulmányi versenyeken, minden évben kaptam valamilyen kitüntetést, magas pontszámmal felvettek az egyetemre, ahová jelentkeztem. Az egyetemet viszont otthagytam, egyetlen vizsgára sem mentem be, így nem tudom, hogyan szerepeltem volna.

Eddig 6 orvos kezelte a betegségemet, de egyiküknél se merült fel soha, hogy a betegségemnek köze lenne az iskolázottságomhoz vagy intelligenciámhoz.

Marsha M. Linehan is borderlineban szenvedett, mégsem nevezhető iskolázatlannak!

2018. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!