Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb függőséget károsnak gondoljuk, de a munkafüggőséget nem?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt is annak gondolom. És tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Egyébként azért, mert az öngyilkosság egyetlen társadalmilag elfogadott formája az, ha halálra dolgozod magad. ;-)

2018. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy többsége szerintem a munkafüggőséget is károsnak gondolja.
2018. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát ti még nem jártatok multicégnél akkor :)


A legtöbb főnök úgy jut el addig a szintig h munkamániás, napi 12-14 órákat dolgozik, hétvégén is. A gyerekeit (ha vannak) csak képen látja, bár a család amúgyis egy mellőzendő dolog. Persze ezt a hozzáállást rákényszerítik az alkalmazottra. Sokan nem értik, h ezzel csinálnak ki egy céget/részleget, h egyedül ők munkamániások, mindenki más menekül és felmond.

Megrontják az üzleti és a családi kapcsolataikat.


Mégis egy általános tény, h rájuk úgy kell nézni mint egy hősre, aki feláldozza az életét a cégért. Senki nem mondhatja ki, h ez egy beteg ember, rúgjuk ki.... (mint tennék egy alkoholfüggővel)


Plusz már az általános iskolában is tanítják - aki nem dolgozik, hanem sportol, játszik, gondolkozik - az lusta,

aki stréber és napi 12 órákat tanul, dolgozik - az szorgalmas.


Persze értem, h társadalmilag jó dolog h valaki ingyen rabszolgamunkát végeznek, de közben tönkreteszik a családjukat, kollégáikat stb.

2018. nov. 18. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De jártam és dolgoztam is több mint 10 évet multinál.


Nem így van mint ahogy leírod. Az emberek többsége nem ért egyet az ilyen munkatempóval. A cég meg hülye lenne kirúgni, te sem adnád el az enyvgyárnak a legjobban húzó lovadat.

2018. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hát ti még nem jártatok multicégnél akkor :)"

Talán pont azért, mert anélkül is tudjuk, hogy mi megy ott. :)


"ezt a hozzáállást rákényszerítik az alkalmazottra"

Ha az alkalmazott hagyja.


"rájuk úgy kell nézni mint egy hősre, aki feláldozza az életét a cégért. Senki nem mondhatja ki, h ez egy beteg ember, rúgjuk ki...."

Hát mondd te! Vagy ki vagy te a történetben? Egy beosztott? Akkor meg ne hagyd, hogy rádkényszerítse a munkamániás az életszemléletét, a cég fejlődésével meg ne foglalkozz.


"aki stréber és napi 12 órákat tanul, dolgozik - az szorgalmas"

Másik iskolába kell vinni a gyereket, vagy legalábbis egyértelművé tenni, hogy a tanítónő téved, amikor ilyeneket mond. Az a lényeg úgyis, hogy a szülőktől mit hall, nem az, hogy az iskolában mit.


"Persze értem, h társadalmilag jó dolog h valaki ingyen rabszolgamunkát végeznek, de közben tönkreteszik a családjukat, kollégáikat stb."

Tehát végsősoron nem jó társadalmilag.

2018. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vannak ilyen cégek, de éppen emiatt nem dolgoznék multinál. Én másfél évig dolgoztam úgy, hogy napi 16 órát is sokszor és mások is munkamániâsnak tartottak. Aztán rájöttem, hogy nem éri meg. Se szabadidő, se lazítás, se szórakozás. Magamra nem volt időm, nemhogy barátokra, barátnőmre. Nem voltam jól, mindig fáradt voltam, ingerült, kimerült. Igen is káros nagyon. Ma már nem így van, jobban érzem magam.
2018. nov. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!