Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álomvilágból kiút?

Álomvilágból kiút?

Figyelt kérdés

Régen sok gondom, problémám volt. "Építettem magam köré egy falat" konkrétan álomvilágba menekültem ahova nem jön át a sok stressz, probléma, munkahelyi, magánéletbeli, stb problémák. Igen ám, de sem az öröm sem az érzelmek nem jönnek át, már olyan vagyok mint egy robot. Pszichológus segített felismerni ezt a bizonyos falat, de ledönteni nekem kell. Csak egyszerűen nem megy. Nem hat meg semmi. Sem családtag elvesztése, sem a kapcsolatom vége, sem örömöt nem érzek. Olyannak érzem magam mint ha egy robot lennék. Mint ha minden érzelmet kiöltem volna magamból. Szeretnék újra élni nem csak létezni.

Ez az egész hosszútávon csak a munkámban jelentett előnyt mert robotszerűen gyorsan dolgozom, nem lassítanak le a gondolataim stb..

Volt olyan aki hasonló gonddal küzdött? Mit tettetek, hogy újra "életre keltek" az érzelmeitek?

Attól tartok pszichopata lettem.

Szeretnék én is önfeledten nevetni, új embereket megismerni, újra barátnőt találni és idővel akár családot alapítani.

Bocsi a helyesírási hibákért és a regényért.

F



2018. nov. 18. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Másik pszichológust ajánlok, aki segít.
2018. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magam is hasonlóban vagyok.
2018. nov. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogyassz varázsgombát. Vicc nélkül. Ha utánanézel, rájössz.
2018. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De biztos bedrogozom majd magam...
2018. nov. 20. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem inkább az érdekelne, hogy hogyan lehet érzelemmentes robottá válni? Más emberek bajai, tragédiák, világkatasztrófák már engem sem hatnak meg, de ez engem inkább a másik irányba (lustaság) terelt, vagyis ha nincs barátnőm, akkor minek dolgozzak többet, mint amiből szűken, remeteként fenntartom magam? De ekkor meg keletkezik egy csomó szabadidőm, amivel nem tudok mit kezdeni, le kell kötnöm az időmet, hibernálni nem tudom magam, megölni meg nem akarom, tehát valamit kezdenem kell. De motiváció hiányában még a karrierem sem halad sehova, alkalmi munkákból élek, mert 0 motiváció = 0 elköteleződés, elhivatottság.
2018. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
felfogás kérdése. Nincs mit veszítenem mert belül halott vagyok alapon. Aztán ezt bebeszéled magadnak és ott leszel ahol én. egyszerűen leszrom mások véleményét amúgy is de nem csak bánatot hanem örömöt sem fogsz érezni
2018. nov. 25. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!